Nors nematantys, bet tokie patys kaip mes

lass
Nuotr. Renginio dalyviai žiūrėjo filmuką, dalyvavo šaškių turnyre ir džiaugėsi puikiai praleistu laiku.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) kartu su Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatoriais, Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru spalio pradžioje surengė renginį „Susipažinkime – aš nematau, bet esu toks pat kaip ir tu“.
 
Susirinkę svečiai turėjo galimybę pažiūrėti LASUC (Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro) sukurtą filmuką apie regėjimo neįgaliųjų ugdymą, susipažinti su jiems skirtomis techninėmis pagalbos priemonėmis, paliesti jas, bandyti skaityti ir rašyti Brailio raštu, paklausyti įgarsintų knygų, užrištomis akimis vaikščioti su baltąja lazdele, skaičiuoti kalbančia skaičiavimo mašinėle, sverti daiktus kalbančiomis svarstyklėmis ir išbandyti kitas priemones, skirtas regėjimo neįgaliesiems. Šaškių turnyre savo jėgas išbandė ne tik „Gelbėkit vaikus“ organizacijos vaikai ir jaunimas, bet ir Seimo nariai Mindaugas Bastys ir aklumo negalią turintis Edvardas Žakaris, taip pat svečiai iš Kauno sporto klubo „Sveikata“.

Šaškių turnyro nugalėtoju tapo sporto klubo „Sveikata“ pirmininkas Vytautas Girnius, antrą vietą užėmė politikas Edvardas Žakaris, trečią – klubo „Sveikata““ narė Rūta Sidaravičiūtė.

Visus dalyvius Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Viktoras Lebedžinskas apdovanojo padėkos raštais, laimėtojams įteikė diplomus, taures ir medalius.

LASS Šakių skyriaus pirmininkė Gintarė Kasperavičienė džiaugiasi, kad rajone tai ne pirmas toks renginys, jų bus ir ateityje.

„Žmogaus galimybės neribotos, regėjimo neįgalieji gali labai daug ir tai parodo kasdien“, – įsitikinusi G. Kasperavičienė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.