Tarp dovanų jubiliejaus proga – ir knyga, ir maišeliai

maiseliai varpas
Mokiniai džiaugiasi dovana, skirta mokyklos jubiliejui, – medžiaginiais maišeliais su buvusios mokinės Vaivos Frančiakaitės iliustracija. „Varpo“ mokyklos nuotr.


Artėjant mokyklos trisdešimtmečiui, idėją palaikant buvusiam mokyklos direktoriui Vitui Daniliauskui, o ją puoselėjant mokytojai Vilmai Frančiakienei bei jos dukrai Vaivai, gimė spalvoti „Varpo“ mokyklos medžiaginiai maišeliai.
 
Anot buvusio mokyklos vadovo, svarstymų, kaip įprasminti sukaktį, būta įvairių, galvota ir apie popierinius maišelius, bet galiausiai apsistota prie medžiaginių maišelių idėjos. Būtent šią mintį noriai pasigavo ir buvusi mokyklos auklėtinė V. Frančiakaitė, kuri padarė eskizus, parengė piešinį spaudai ir bendravo su spaustuve. Pasak V. Daniliausko, iš viso buvo pagaminta 300 spalvotų maišelių, kurie išdalinti mokyklos darbuotojams ir rėmėjų klasių vaikams.

Idėjos rėmėjai – Vilma ir Linas Frančiakai, Jūratė ir Vitas Daniliauskai, Ineta ir Ramūnas Kaunai, Žibutė ir Rolandas Pavalkiai, Jonas Bataitis, ŽŪB „Voniškiai“.

Kadangi maišeliai susilaukė ypač teigiamo įvertinimo ir populiarumo, buvęs mokyklos direktorius viliasi – galbūt toliau šią idėją puoselės ir palaikys mokyklos administracija. Jis neabejoja, kad tai puiki reprezentacinė dovana.

Tačiau kalbant apie mokyklos jubiliejų tai dar ne viskas. Nors šiais metais ir nebus grandiozinio renginio, pristatymui jau faktiškai parengta, o mokyklos bendruomenei spalio 5 d. bus pristatyta elektroninė knyga „Čia aš. Čia mes. Čia mūsų“, kurios leidyba gulė ant buvusio mokyklos pavaduotojo Stanislovo Grušio pečių. Jis juokavo, kad nuo medžiagos bei nuotraukų gausos jau vos paveža jo kompiuteris, bet viliasi, jog atlaikys ir darbai bus sėkmingai pabaigti. Artimiausiu metu knygą ketinama įkelti ir į mokyklos tinklalapį.

„Čia aš – tai mokykla, jos atsiradimas, kaip kūrėsi netradicinės erdvės. Tai skyrelis apie mokyklą kaip namus, pastatą. Čia mes – tai, kas joje gyvena, kokios veiklos, tradicijos, projektinė veikla. Paprasčiau kalbant, mokyklos turinys. Čia mūsų – tai, kokius mes turime turtus – ryšiai su socialiniais partneriais, bendruomenių centrais. Trečioj daly dar yra skyrelis „Mūsų žvaigždynas“ – apie keliasdešimt „Varpo“ ugdytinių, kas jiems yra mokykla, ką ji jiems davė ir ką jai linki“, – elektroninę knygą pristatė S. Grušys.

„Varpo“ mokykla rajone jauniausia – duris atvėrė 1990-ųjų rugsėjo 29 d.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.