baneris leidinys

virves apmokymai
Praktinių užsiėmimų metu moksleiviai mokėsi, kaip rišti mazgus, įkurti ugnį skeltuvu, pasistatyti palapinę ir kitų įgūdžių. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Gegužės 10–12 dienomis Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai vieni iš pirmųjų rajone dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto bei Krašto apsaugos ministerijų organizuojamuose pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymuose, skirtuose gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą, piliečių vaidmenį valstybės gynyboje, suteikiant jiems praktinių įgūdžių.

Rusijos karas prieš Ukrainą išryškino išgyvenimo pagrindų, bendrosios saugos, gebėjimo suteikti pirmąją medicininę pagalbą reikšmę. Kiekvienam iš mūsų svarbu žinoti, kaip elgtis ekstremaliųjų situacijų ar karinio konflikto metu, todėl švietimo, mokslo ir sporto ministrės įsakymu šios žinios ateina į šalies mokyklas. Trijų dienų trukmės pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymus visiems šalies devintokams pavesta pravesti Lietuvos šaulių sąjungos specialistams.  

Pasak šių mokymų koordinatorės –  Lietuvos šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės neformaliojo švietimo mokytojos Ievos Ūselytės, planuojama, kad šie mokymai visiems šalies 9 klasių mokiniams bus organizuoti trimis etapais: šiais mokslo metais bus apmokyta 10 proc. visų devintokų, kitais mokslo metais – 50 proc., o nuo 2024–2025 m. m. – 100 proc. Pirmajame etape dalyvauja tik dvi mūsų rajono mokyklos – Kidulių pagrindinė mokykla ir Šakių „Žiburio“ gimnazija.

pir med pagalba
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymuose devintokai mokėsi suteikti ir pirmąją medicininę pagalbą. D. Pavalkio nuotr.

„Svarbiausias ir pagrindinis kursų aspektas – pilietiškumo ir piliečių vaidmens valstybės gynyboje paskaita, kurią pirmąją mokymų dieną pravedė atsargos pulkininkas Eugenijus Vosylius, supažindinęs mokinius, kaip mes galim kiekvienas padėti karo atveju, net tada, jei negalim eiti į frontą, nes vienam kariaujančiam kariui reikia turėti didelį užnugarį padedančių žmonių. Todėl mokome, kaip padėti ir patiems nebūti kliūtimi“, – informavo I. Ūselytė, pridurdama, kad ateityje planuojamas šių mokymų tęstinumas ir 10-ų klasių mokiniams.

Siekiant, kad mokiniai įgytų gebėjimų veikti praktiškai, mokiniams buvo išdėstyta ne tik ekstremaliųjų situacijų teorija, bet ir surengti praktiniai mokymai, kurių metu jie buvo supažindinti, kaip tinkamai elgtis ir išvengti pavojaus gyvybei ir sveikatai ekstremalių situacijų atveju, kaip išgyventi lauko sąlygomis – įkurti ugnį skeltuvu, pasistatyti palapinę, rišti mazgus, suteikti pirmąją medicininę pagalbą ir daug kitų naudingų ir reikalingų įgūdžių, kurie gali būti panaudoti ir kasdieniniame gyvenime.

Mokymų metu devintokai turėjo galimybę susipažinti ir su ginklu, šaudymo padėtimis bei  taiklaus šaudymo principais. Be to, ir patys pamėgino po keletą kartų iššauti iš pneumatinio ginklo. Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Odetos Vasiliauskaitės teigimu, jiems labai pasisekė, kad mokyklos pastato ketvirtajame aukšte yra įrengta šaudykla, gimnazijoje veikia jaunųjų šaulių būrelis, kuriam vadovauja mokytoja Asta Ulinskienė.

Paskutinę mokymų dieną visi Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai vyko į 4 km žygį, kurio maršrutas – mokykla–Valiulių tvenkinio poilsiavietė. Visiems mokymuose dalyvavusiems mokiniams buvo įteikti pažymėjimai.

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymuose šiemet dalyvauja 3 tūkst. 600 devintokų iš 73 šalies mokyklų. Planuojama, kad nuo 2024–2025 m. m. šis trijų dienų trukmės praktinis kursas devintokams bus privalomas ir organizuojamas kasmet.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos