baneris leidinys

probacijaTrečiadienį Kauno apygardos probacijos tarnybos Savivaldybių probacijos skyriaus pareigūnai pakvietė moksleivius ir jaunimą į Zanavykų muziejų dalyvauti „Protų mūšyje“. Į kvietimą atsiliepė Vilkaviškio, Jurbarko ir Šakių komandos, iš viso 17 dalyvių.

Nuotr. Komandos pristatė savo kūrybines užduotis komisijai ir kitiems dalyviams.

Probacijos skyriaus vyr. specialistė Edita Matusevičienė sakė norinti, kad ne tik visuomenė, bet ir jaunimas žinotų, kas yra ta probacija.
 
„Probacija – tai lygtinis paleidimas, kai bausmę žmogus atlieka visuomenėje. Mes daug dėmesio skiriam žmonių socializacijai, bandome identifikuoti jų socialines, asmenines problemas, padedam su jom susidoroti. Mums svarbu suprasti, kas atsitiko žmogaus gyvenime, kad jis padarė nusikaltimą. Visokiomis priemonėm bandom jam padėti, įvairios programos padeda pakeisti žmogaus mąstymą”, – sakė E. Matusevičienė. Šiandien Lietuvoje yra 250 probacijos darbuotojų, jie prižiūri daugiau negu 2000 nuteistųjų.

„Ar daug dėmesio skiriame savęs pažinimui?“ – klausė Šakių vaikų dienos centro „Šypsenos“ vadovė Jūratė Arštikaitienė. Anot jos, kiekvienas turi pats suprasti, ko jam reikia. Kai pats supranta, tuomet pats ir nori keistis. Ji pakvietė susirinkusius susipažinti, jaunimas susiskirstė į komandas.

Per pirmą užduotį komandos apsipirkinėjo „Gyvenimo parduotuvėje“. Čia jie galėjo rinktis gerai apmokamą darbą arba šeimą. Galėjo pirkti plastinę operaciją, o gal tiesiog galimybę būti visų  mėgstamam. Buvo pasirinkimas visada būti sąžiningam – arba būti kino žvaigžde. Dar vienas drastiškas pasiūlymas – nusipirkti neskausmingą mirtį arba galimybę niekada nesusirgti nepagydoma liga. Kokia šio žaidimo prasmė? Vieni dalyviai pirko daugiau materialinių dalykų, kiti – dvasinių. Kiekvienas pirko tai, ką labiausiai vertina.

Jaunimas kūrybingai įveikė dar vieną užduotį – kūrė iš laikraščių, žurnalų iškarpų koliažą „Ko reikia laimingam gyvenimui?” Pasirodo, vieniems gyvenime reikia tiesiog šypsotis. Kitiems labiausiai reikėjo draugų, šeimos, atostogų, namų, maisto. Tretiems – galimybės būti laisviems.          
                    
Jaunimas diskutavo, kas gi yra ta laisvė. Jie šiandien jaučiasi laisvi, o į klausimą, kada galime būti nelaisvi, atsakė tiesmukai – nelaisvi yra kalėjime.

„Laisvė ir teisės yra prigimtinės vertybės, gimdamas žmogus jas atsineša, tačiau kartais jis susikuria tokias  situacijas, kad tą laisvę praranda; žmogus, norėdamas turėti laisvę, savo gyvenime gali viską pakeisti,“ – tokiomis tad mintimis šį žaismingą, o kartu ir prasmingą susitikimą užbaigė dalyviai.

Susitikime dalyvavo, žaidė ir komandas vertino Kauno apygardos probacijos tarnybos pareigūnai, Šakių rajono prokuratūros darbuotojai, Šakių policijos pareigūnai. Visi komandų dalyviai buvo apdovanoti kvietimais apsilankyti Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centro baseine.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos