baneris leidinys

brakonieriaus
Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos išplatintame pranešime teigiama, jog Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Šakių rajono policijos pareigūnais pagal gautą informaciją nustatė asmenį, kuris nelegaliai laikė šaunamąjį ginklą su optiniu taikikliu bei jam skirtais šoviniais, taip pat rasta per 20 vnt. metalinių kilpų, kitų draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių ir naminės degtinės gaminimo įranga.

„Visas tyrimas prasidėjo nuo to, kad medžiotojai savo kameromis užfiksavo jų medžioklės plotų vienete su šautuvu vaikštantį įtartiną asmenį ir informaciją operatyviai perdavė aplinkos apsaugos pareigūnams. Patikrinę ją, nedelsdami organizavom reidą, sodyboje radome ne tik metalines kilpas, kitus draudžiamus įrankius, bet ir naminės degtinės gaminimo įrangą“, – sakė Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Raimondas Smagurauskas.

Toliau tęsiant tyrimą nustatyta, kad asmuo praėjusį savaitgalį su šiuo ginklu medžioklės plotų vienete medžiojo neturėdamas teisės medžioti. Taip pat prie sodybos įrengto aptvaro laukiniams gyvūnams aplinkosaugininkai rado pastatytas dvi metalines kilpas gyvūnams gaudyti.

„Kilpos – ypač žiaurus gyvūnų gaudymo būdas, į jas pakliuvę gyvūnai patiria daug sužalojimų ir kankinasi tol, kol nusilpę nugaišta. Todėl svarbu, kad šįkart radome jas ir neišslapstytas miške. O visų žmonių labai prašome apie tokius brakonierius nedvejojant iškart pranešti aplinkosaugininkams“, – teigia viršininkas.

Pareigūnams apžiūrint asmens sodybą joje rasta dar 20 vnt. pagamintų metalinių kilpų, skirtų gyvūnams gaudyti, vieno laukinio gyvūno dorojimo atliekos. Ne mėgėjų žvejybos įrankiai – 5 statomi tinklai, 3 bučiai, 1 bradinis. Be to, rasta ir policijai perduota naminės degtinės gaminimo įranga kartu su pagaminta produkcija.

Asmeniui už medžiojimą ir buvimą medžioklės plotų vienete su šaunamuoju ginklu, kai asmuo neturėjo teisės medžioti, gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų ir įrankių konfiskacija, už medžiojimą draudžiamais įrankiais – kilpomis gresia bauda nuo 600 iki 1700 eurų ir įrankių konfiskacija, už kilpų gaminimą ir laikymą – nuo 300 iki 800 eurų ir kilpų konfiskacija, už ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą nuo 60 iki 200 eurų ir įrankių konfiskacija.

Šiuo metu tikslinama ir padaryta žala laukinei gyvūnijai, kuri gali siekti ne vieną tūkstantį eurų.

Taip pat asmeniui pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl nelegalaus ginklo laikymo ir naminės degtinės gaminimo bei jai skirtos įrangos laikymo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos