Praėjusią savaitę priimtą įstatymą Prezidentei jau siūloma vetuoti

Balandžio 24 dieną Lietuvos Seime parlamentarai balsavo už taip vadinamą įstatymą „dėl saugiklių“ , taikomų parduodant ir įsigyjant dirbamą žemę Lietuvoje tiek užsieniečiams, tiek Lietuvos piliečiams. Skubos tvarka priimtas įstatymas sulaukė prieštaringų vertinimų. Grupė parlamentarų jau kreipėsi į Lietuvos Prezidentę su prašymu vetuoti naująjį įstatymą, kuris įsigalioja nuo gegužės 1 dienos (nuo šios datos pradeda galioti leidimas užsieniečiams oficialiai pirkti žemę Lietuvoje).
 
Naujuosiuose Seimo priimtuose įstatymų pakeitimuose numatyta, kad žemę bus galima įsigyti nebūtinai toje vietovėje, kur pirkėjas gyvena. Žemės įsigijimas pirmiausia bus siejamas su žemės ūkio produkcijos gamyba, o įsigytą žemę bus privalu dirbti 5 metus ir tik tada bus galima ją parduoti.

Iš žemės ūkio paskirties žemės pirkėjų bus reikalaujama ne mažiau kaip 3 metus per pastaruosius 10 metų iki akcijų (dalių, pajų) įsigijimo vykdyti žemės ūkio veiklą ir deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius. Numatytas reikalavimas, kad fiziniams asmenims papildomai teks turėti su žemės ūkiu susijusį išsilavinimą arba būti įregistravusiam ūkininko ūkį, o juridiniams asmenims papildomai reikės gauti daugiau kaip 50 procentų metinių įplaukų iš žemės ūkio produkcijos realizavimo ir įrodyti ūkio ekonominį gyvybingumą.

Seimas paliko maksimalų įsigyjamos žemės kiekį – 500 hektarų. Daugiau žemės galės pirkti tik gyvulių augintojai. Jų perkamos žemės kiekis priklausytų nuo auginamų gyvulių skaičiaus,- didėjant auginamų gyvulių skaičiui, atitinkamai galės didėti ir dirbamos žemės plotai.

Asmenys, norintys įsigyti daugiau kaip 10 ha žemės, turės gauti leidimus iš Nacionalinės žemės tarnybos padalinio pagal perkamos žemės buvimo vietą. Šio leidimo nereikės, jei bendras jau turimos ir naujai įsigyjamos ūkininko ar bendrovės turimos dirbamosios žemės plotas neviršys 10 hektarų.

Siekdamas apriboti galimas spekuliacijas dirbamąja žeme, Seimas sugriežtino reikalavimą dėl žemės kiekio valdymo susijusiems fiziniams asmenims ir bendrovėms. Nuo gegužės 1 dienos susijusiems asmenims taip pat negalima įsigyti daugiau kaip 500 hektarų žemės. Susijusių asmenų statusas pripažįstamas tuomet, kai ta pati įmonė ar tas pats asmuo turės daugiau kaip ketvirtadalį akcijų arba pajų, jei tai bus žemės ūkio bendrovė, arba tas pats asmuo bus įsteigęs kelias įmones, kuriose valdo daugiau kaip 25 proc. akcijų. Susijusių asmenų įsigyjamas žemės plotas skaičiuojamas kaip bendras. Įstatyme numatytos ir kitos nuostatos.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px