baneris leidinys

Rugpjūčio 6 dieną Rusija vieneriems metams įvedė žemės ūkio ir maisto produktų importo embargą iš ES, JAV ir kitų Vakarų šalių. Rugpjūčio 28 dieną, ketvirtadienį, Europos Komisija pranešė, kad bus pradėta teikti parama, skirta privačiam sviesto, nugriebto pieno miltelių ir tam tikrų sūrių sandėliavimui.
 
Europos Komisija patvirtino, kad sviesto ir nugriebto pieno miltelių intervencinis supirkimas bus pratęstas iki šių metų pabaigos. Rugsėjo 5 dieną žemės ūkio ministrė dalyvaus Europos žemės ūkio ministrų tarybos posėdyje, kur pristatys importo embargo ir kiaulių maro situacijos pasekmes ir prašys, kad ES iš dalies kompensuotų abejų problemų padarinius ir nuostolius.

Pernai ES pieno produktų eksporto į Rusiją vertė buvo 2,3 mlrd. eurų (iš jų 1 mlrd. eurų už sūrį). 2013 m. sūrį į Rusiją eksportavo 25 valstybės narės, bet pagrindinės sūrio eksportuotojos yra šios šalys: Nyderlandai, Lietuva, Suomija, Lenkija, Danija, Vokietija, Italija, Prancūzija ir Latvija.

Nuostoliai, kuriuos patiria ūkininkai, yra suskaičiuoti, tačiau neatskleidžiami. Jie buvo pareikšti ir išsiųsti Europos Komisijai.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos