Miškininkai turi galimybę pasinaudoti parama

Nuo rugsėjo 3 d. miško valdytojai Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) galės teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas“.

Paraiškos bus renkamos iki spalio 31 d. Pagal šią veiklos sritį remiamos veiklos – miškų priešgaisrinės apsaugos infrastruktūros kūrimas, miškų gaisrų stebėsenos ir pranešimo apie juos įrangos diegimas ir gerinimas, stichinės nelaimės pažeisto miško atkūrimas.
 
Ar mūsų rajone atsiras besikreipiančiųjų tokios paramos, iš anksto sunku pasakyti. Kaip sako Valstybinės miškų tarnybos Marijampolės teritorinio poskyrio vyriausiasis specialistas Algirdas Dičpinigaitis, jų tarnyba apie pareiškėjus sužino tik tada, kai NMA paprašo jų patikrinti savininkų pateiktus duomenis, tačiau ne visais atvejais.

Ne visi miškų savininkai žino, kad jie turi galimybę pasinaudoti vienkartinėmis išmokomis jaunuolyno, kurio amžius yra nuo 6 iki 20 metų, ugdymui. Tai parama privačių miškų savininkams, kurie privalo rūpintis ir prižiūrėti iškirstas privačių miškų teritorijas. NMA skiria vienkartinę išmoką (197 eurus hektarui) už jaunuolyno ugdymo darbus miškuose. Norint gauti šią išmoką, miško savininkams būtina kreiptis į NMA bei būti deklaravusiems savo valdomo miško plotus. Gyventojai, šiais metais norintys gauti išmoką, turėtų paskubėti, nes miškų plotus deklaruoti privaloma iki rugpjūčio 31 d.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.