„Tapyba – tai mano antroji kalba...“

daniliauskas jonasBirželio 6 d. Zanavykų muziejuje atidaryta vieno žymiausių Lietuvos dailininkų Jono Daniliausko, gimusio ir augusio Šakių rajone, jubiliejinė tapybos darbų paroda „Plenerai“. Vos po keleto dienų, birželio 10 d., jis švęs savo 65-ąjį jubiliejų. Todėl džiugu, kad ta proga būtent savo gimtajame krašte tapytojas surengė neeilinę parodą.
 
Nuotr. Jubiliejinio gimtadienio proga Jonas Daniliauskas gimtajame krašte surengė neeilinę jubiliejinę parodą.
 
„Tapyba – tai mano antroji kalba. Aš kalbu per spalvas ir per vaizduojamus objektus. Tapybos kalba yra universali: kur benuvyktum, gera meninė kalba bus visada suprasta“, – teigė J. Daniliauskas.

Tos „antrosios kalbos“ jis mokėsi Lietuvos dailės institute. Tapybos paslaptis jam atskleidė visiems gerai žinomi Lietuvos dailininkai Algirdas Petrulis ir Jonas Švažas. Nuo 1975 m. dailininkas pats dėstė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokykloje, Lietuvos dailės institute, Vilniaus kolegijoje.

J. Daniliausko kūryba gerai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.  Jis yra surengęs begalę personalinių ir kolektyvinių parodų Bulgarijoje, Danijoje, Rusijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Latvijoje, Gruzijoje, Turkijoje, Armėnijoje, Japonijoje, Ispanijoje, Indijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje. Jo darbai eksponuojami tiek Lietuvos, tiek ir užsienio meno muziejuose bei galerijose.

Už nuopelnus savo šalies kultūrai dailininkas apdovanotas Lietuvos kultūros ministerijos, Lietuvos dailininkų sąjungos bei Miko Šileikio premijomis, Baltijos šalių ir Islandijos bienalėje Rostoke (Vokietija) jam įteiktas pirmasis prizas.

Kiekviena menininė kalba turi savo raidą. Ne išimtis ir J. Daniliausko kūryba. 1974-1980 m. periodui būdinga tamsoka ir monumentali tapyba. Vėliau prasidėjo vidinis išsilaisvinimas, todėl  pradėtos naudoti šviesesnės spalvos, atsirado daugiau realizmo. Kai dailininkas pradėjo naudoti pastelę, jo tapymo maniera įgavo dar daugiau lengvumo ir laisvės pojūčio.

Su jubiliejine tapybos paroda mūsų kraštietį sveikino jo kolegos menininkai Audronė ir Algis Vorevičiai bei Lolita Rūgytė. Pasiekimais džiaugėsi brolis, Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas. Kūrybinės sėkmės linkėjo rajono savivaldybės administracijos atstovai Augenija Kasparevičienė, Aurelija Papievienė, vicemeras Edgaras Pilypaitis ir tarybos narė Rima Rauktienė.

Parodos atidaryme skambėjo Šakių meno mokyklos akordeonistų kvarteto ir jų mokytojos Birutės Duobienės atliekami kūriniai.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar smurtas vis dar opi problema mūsų visuomenėje?

klausimelis 03 18Rimantas iš Jotiškių:

Manau, kad daugiausiai konfliktai įsiplieskia, kai žmonės išgeria alkoholio, tampa agresyvūs. Tiek moterys, tiek vyrai kenčia nuo smurto. Nelikčiau abejingas pamatęs konfliktą. Tik šeimos susipyksta, po to vėl susitaiko, paskui būni kaltas. Smurtas ateina dažnai iš šeimos. Kai vaikai visa tai mato šeimoje, tai ir vaikams atsiliepia. Atrodo, ir policija kovoja su smurtautojais, išduodami orderiai, tačiau problema tebėra. 

klausimelis 03 18 2

Kęstutis iš Šakių:

Negerai, kad žmonės smurtauja. Ypač prieš moteris. Manau, smurto protrūkiams didžiausią įtaką daro alkoholis. Psichologinis smurtas gali privesti prie tragiškų pasekmių. Prasideda nuo smulkių barnių, vėliau netgi iki skyrybų prieinama. Smurtas prieš vaikus visiškai netoleruojamas ir nepateisinamas, nors kai mes augom, tekdavo kampe ant žirnių paklūpoti. Kai vaikas auga smurtaujančioje šeimoje, jis taip gali tapti smurtautoju. Įtakos turi ir auklėjimas.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.