Kaip pasakojo TIC direktorė Eglė Plančiūnienė, užsienyje vaikščiojimas pėsčiomis yra itin populiarus. „Išvykus svetur tikrai galima pastebėti tokią tendenciją, jog užsieniečiai itin pamėgę vaikščiojimą pėsčiomis. Manau, ir mums vertėtų priprasti, jei reikia netoli kažkur nuvykti, atsisakyti automobilių ir tiesiog pasimėgauti grynu oru. Tai dar niekam nepakenkė“, – mintimis dalijosi direktorė.
Paklausus, kaip gimė projektas, E. Plančiūnienė sakė, kad mintys apie ėjimą pėsčiomis neatsirado netikėtai, o pasitelkus kaimyninių savivaldybių geruosius pavyzdžius.
„Mintis apie tokį projektą buvo atsiradusi jau prieš keletą metų, kai sužinojome, kad Jurbarke yra Pėsčiųjų žygių asociacija. Tuomet pasiteiravus rajono mokyklose, ar dalyvautų organizuojamuose žygiuose, ir išgirdus teigiamą atsakymą, nusprendėme rengti projektą“, – pasakojo E. Plančiūnienė.
Žygio pėsčiomis trasa – nuo Plokščių iki Gelgaudiškio. Mokiniai šia trasa nužygiuoja apie 12 km, o tai, anot E. Plančiūnienės, yra moksleiviams optimalus atstumas pėsčiomis.
„Projektą su moksleiviais pradėjome įgyvendinti pirmosiomis rugsėjo dienomis, pirmieji žygyje dalyvavo „Varpo“ mokyklos mokiniai. Iki šiol šią pramogą pėsčiomis jau išbandė ir Plokščių bei Lukšių moksleiviai“, – pasakojo direktorė.
Kaip pasakojo E. Plančiūnienė, maršrutas šiame žygyje yra toks: atvykus į Plokščius einama iki Šventaduobės, kur mokiniams papasakojama istorijos apie šią vietą, tada pro Plokščių bažnyčios šventorių leidžiamasi žemyn, ateinama pasigrožėti Vaiguvos upe-gatve, grįžtama miestelio centrine gatve, pasiekiama vieta, kur buvo Taikos teisėjo Petro Kriaučiūno sodyba, tada dviračių taku keliaujama iki Pakalniškių.
„Pakalniškiuose aplankome labai įdomią stovyklą – „Tauro guolį“. Čia mus pasitinka senovės baltų atkuriamosios istorijos klubo „Sūduvos tauras“ prezidentas Darius Požaitis. Šioje vietoje visuomet užtrunkame apie 1,5 val. Mokiniai išklauso įdomią istorijos pamoką apie XII – XII a. Lietuvą, gali pačiupinėti savo rankose senovės lietuvių ginklus, pasivaišinti skania sodybos šeimininkės išvirta arbata. Sutartu laiku atvykę mokykliniai autobusiukai vaikus parveža namo“, – kelionės pėsčiomis maršrutą pasakojo E. Plančiūnienė.
Mokiniai, kaip pasakojo direktorė, šia pramoga lieka labai patenkinti ir sako, jog tokius žygius norėtų išbandyti dar ne kartą.
„Draugo“ inf.