Ugdydami fizinį aktyvumą – vaikščiokime į sveikatą!

zygis pesciomisKiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judrioji savaitė, kuri prasideda nuo rugsėjo 16 d. Šios savaitės kulminacija – Diena be automobilio, tradiciškai minima rugsėjo 22-ąją.
 
Nuotr. Lukšių V. Grybo gimnazijos mokiniai jau spėjo išbandyti žygį pėsčiomis Plokščiai – Gelgaudiškis.
 
Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras (TIC) parengė projektą „Vaikščiokime į sveikatą“, kurio tikslas paskatinti moksleivius ir suaugusiuosius vaikščioti pėsčiomis, t. y. ugdyti fizinį aktyvumą patrauklia turistine forma.

Kaip pasakojo TIC direktorė Eglė Plančiūnienė, užsienyje vaikščiojimas pėsčiomis yra itin populiarus. „Išvykus svetur tikrai galima pastebėti tokią tendenciją, jog užsieniečiai itin pamėgę vaikščiojimą pėsčiomis. Manau, ir mums vertėtų priprasti, jei reikia netoli kažkur nuvykti, atsisakyti automobilių ir tiesiog pasimėgauti grynu oru. Tai dar niekam nepakenkė“, – mintimis dalijosi direktorė.

Paklausus, kaip gimė projektas, E. Plančiūnienė sakė, kad mintys apie ėjimą pėsčiomis neatsirado netikėtai, o pasitelkus kaimyninių savivaldybių geruosius pavyzdžius.

„Mintis apie tokį projektą buvo atsiradusi jau prieš keletą metų, kai sužinojome, kad Jurbarke yra Pėsčiųjų žygių asociacija. Tuomet pasiteiravus rajono mokyklose, ar dalyvautų organizuojamuose žygiuose, ir išgirdus teigiamą atsakymą, nusprendėme rengti projektą“, – pasakojo E. Plančiūnienė.

Žygio pėsčiomis trasa – nuo Plokščių iki Gelgaudiškio. Mokiniai šia trasa nužygiuoja apie 12 km, o tai, anot E. Plančiūnienės, yra moksleiviams optimalus atstumas pėsčiomis.

„Projektą su moksleiviais pradėjome įgyvendinti pirmosiomis rugsėjo dienomis, pirmieji žygyje dalyvavo „Varpo“ mokyklos mokiniai. Iki šiol šią pramogą pėsčiomis jau išbandė ir Plokščių bei Lukšių moksleiviai“, – pasakojo direktorė.

Kaip pasakojo E. Plančiūnienė, maršrutas šiame žygyje yra toks: atvykus į Plokščius einama iki Šventaduobės, kur mokiniams papasakojama istorijos apie šią vietą, tada pro Plokščių bažnyčios šventorių leidžiamasi žemyn, ateinama pasigrožėti Vaiguvos upe-gatve, grįžtama miestelio centrine gatve, pasiekiama vieta, kur buvo Taikos teisėjo Petro Kriaučiūno sodyba, tada dviračių taku  keliaujama iki Pakalniškių.

„Pakalniškiuose aplankome labai įdomią stovyklą – „Tauro guolį“. Čia mus pasitinka senovės baltų atkuriamosios istorijos klubo „Sūduvos tauras“ prezidentas Darius Požaitis. Šioje vietoje visuomet užtrunkame apie 1,5 val. Mokiniai išklauso įdomią istorijos pamoką apie XII – XII a. Lietuvą, gali pačiupinėti savo rankose senovės lietuvių ginklus, pasivaišinti skania sodybos šeimininkės išvirta arbata. Sutartu laiku atvykę mokykliniai autobusiukai vaikus parveža namo“, – kelionės pėsčiomis maršrutą pasakojo E. Plančiūnienė.

Mokiniai, kaip pasakojo direktorė, šia pramoga lieka labai patenkinti ir sako, jog tokius žygius norėtų išbandyti dar ne kartą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.