Kovo 8 d. Griškabūdžio kultūros centre pristatyta pirmoji personalinė griškabūdiečio Eirimo Martūno medžio darbų paroda.
Nuotr. Eirimas Martūnas Griškabūdžio kultūros centre pristatė savo gamintus įvairius medžio dirbinius.
Medžio drožėjas E.Martūnas kūrybinį kelią pradėjo nuo šaukštų drožimo, dėžučių, gėlių lentynėlių darymo. Gyvenimas E. Martūną atvedė į Suvalkiją, čia jis susipažino su tautodailininkų bendrijos „Dailius“ nariais ir jie „išjudino“ tolimesniems kūrybiniams darbams. E.Martūnas pradėjo dalyvauti „Zyplių žioguose“, Kaziuko mugėse, vasaros drožėjų stovyklose. Pastaruoju metu E. Martūno rankose gimsta įvairių dydžių Rūpintojėliai, taip pat dėžutės, pypkės ar kaušas pirčiai...
E. Martūnas aplankęs daug muziejų, tautodailės parduotuvių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ten panašūs darbai įvertinti didelėmis sumomis, tačiau mūsų krašte žmonės didesnius darbus perka ne itin noriai, o pusvelčiui jų atiduoti taip pat nesinori.
Savaime suprantama, kad medžio drožyba reikalauja daug kruopštumo ir kantrybės, parodos autoriaus kantrybė – geležinė, todėl jis medį šlifuoti gali valandų valandas. Jei darbas nepavyksta – daro iš naujo. E. Martūno įrankiai – peilis, du kaltai ir švitrinis popierius.
Džiugu, kad žmogaus rankos gali duoti gyvybę vieną gyvenimą jau nugyvenusio medžio kamienui. Gali atgaivinti bežadę medžio pliauską, priversti judėti iš medžio sukurtus gyvūnėlius, paukščius ir žmogaus akiai dar nepažįstamus gyvius.
„Draugo“ inf.