Surengta pirmoji personalinė griškabūdiečio paroda

martunasKovo 8 d. Griškabūdžio kultūros centre pristatyta pirmoji personalinė griškabūdiečio Eirimo Martūno medžio darbų paroda.

Nuotr. Eirimas Martūnas Griškabūdžio kultūros centre pristatė savo gamintus įvairius medžio dirbinius.

Medžio drožėjas E.Martūnas kūrybinį kelią pradėjo nuo šaukštų drožimo, dėžučių, gėlių lentynėlių darymo. Gyvenimas E. Martūną atvedė į Suvalkiją, čia jis susipažino su tautodailininkų bendrijos „Dailius“ nariais ir jie „išjudino“ tolimesniems kūrybiniams darbams. E.Martūnas pradėjo dalyvauti „Zyplių žioguose“, Kaziuko mugėse, vasaros drožėjų stovyklose. Pastaruoju metu E. Martūno rankose gimsta įvairių dydžių Rūpintojėliai, taip pat dėžutės, pypkės ar kaušas pirčiai...
 
E. Martūnas aplankęs daug muziejų, tautodailės parduotuvių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ten panašūs darbai įvertinti didelėmis sumomis, tačiau mūsų krašte žmonės didesnius darbus perka ne itin noriai, o pusvelčiui jų atiduoti taip pat nesinori.

Savaime suprantama, kad medžio drožyba reikalauja daug kruopštumo ir kantrybės, parodos autoriaus kantrybė – geležinė, todėl jis medį šlifuoti gali valandų valandas. Jei darbas nepavyksta – daro iš naujo. E. Martūno įrankiai – peilis, du kaltai ir švitrinis popierius.

Džiugu, kad žmogaus rankos gali duoti gyvybę vieną gyvenimą jau nugyvenusio medžio kamienui. Gali atgaivinti bežadę medžio pliauską, priversti judėti iš medžio sukurtus gyvūnėlius, paukščius ir žmogaus akiai dar nepažįstamus gyvius.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.