Zanavykų teatras minėjo trisdešimtmetį

zanavyku teatras30Praėjusį sekmadienį Šakių kultūros centre Zanavykų teatras, kuriam vadovauja režisierė Gražina Guzovijienė, pakvietė į spektaklio „Budynė“ (Žemaitės apsakymų motyvais) premjerą ir paminėjo kūrybinės veiklos trisdešimtmetį.

Nuotr. Zanavykų teatro vadovė Gražina Guzovijienė (kairėje) teigia: kolektyvo trisdešimtmetis praskriejo it akimirka.

Šakiuose, tik pradėjusi dirbti kultūros centre, mėgėjų teatrą G. Guzovijienė įkūrė 1986 m., o dešimtmečio kūrybinio darbo proga 1996 m. kolektyvui suteiktas „Zanavykų teatro“ vardas. Pirmąjį spektaklį (B. Vasiljevo „O aušros čia tykios“) lydėjo didžiulė sėkmė. Šakiečiai buvo pasiilgę teatro.
 
Scena teatro režisierę G. Guzovijienę traukė nuo pat vaikystės. Turėti teatrą buvo didžiausia jos svajonė. 1978 m. režisierė įstojo į Vilniaus kultūros mokyklą, režisūros specialybę, vėliau savo žinias gilino Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultete.

Zanavykų teatras kiekvienais metais stengiasi parodyti premjerą savo žiūrovams, iš viso pastatyti net 23 spektakliai.

Teatro aktoriai visuomeniški, visada įsilieja į rajono ir miesto rengiamas šventes. Dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose teatro festivaliuose. Patys ruošia įvairius renginius bei šou programas.

Šiuo metu su vadove kolektyvą vienija 18 žmonių. Kaip pasakojo G. Guzovijienė, kolektyvas yra itin susigyvenęs, atrodo, vieni kitus supranta iš pusės žodžio. Beje, kone visi kolektyvo nariai yra senbuviai, jame vaidinantys dvidešimtmetį ar dar daugiau. G. Guzovijienė pasidžiaugė ir anksčiau teatre vaidinusiais žmonėmis, kurie dėl kokių nors priežasčių turėjo palikti sceną, bet šiuo metu jau yra į ją sugrįžę.

Ar greitai prabėgo trisdešimt metų? Teatro vadovė net nesvarsčiusi atsakė, jog metai praskriejo lyg akimirka, mat kolektyvas turi daug veiklos, tad laiko nėra kada skaičiuoti. G. Guzovijienės pasiteiravus, kas jai, kaip vadovei, svarbiausia, ši atsakė, jog kolektyvo nariai ir žiūrovai sudaro teatro visumą, o trisdešimtmečio šventės metu pamatytos žmonių šypsenos, aplodismentai, gėlių jūra tik dar labiau paskatina bei leidžia suvokti, kad einama tinkama linkme.

Šakių rajono kultūros namų dramos kolektyvas, vadovaujamas tuometinės direktorės, nusipelniusios kultūros darbuotojos Salomėjos Kuzmienės, padėjo pirmuosius pamatus Šakių teatrui klestėti. S. Kuzmienė garsėjo savo pastatymais, tačiau ji nesuspėjo įgyvendinti visų sumanymų. Tad prieš trisdešimtmetį susibūręs Zanavykų teatras šakiečiams suteikė daug džiaugsmo.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate įvykius JAV?

klausimelis 07 23Juozas iš Gotlybiškių:

Labai seku įvykius Amerikoje. Keistas man tas pasikėsinimas į Trumpą. Ar nebus tik surežisuotas? Tokia mano nuomonė. O kad Bidenas pasitraukė iš rinkimų kovos, pritariu tokiam jo pasirinkimui. Amžius visgi. Manau, atsiras kandidatų jį pakeisti. O jei bus išrinktas Trumpas, sunku kažką prognozuoti. Jis yra reiklesnis. Gal ir neblogai būtų. Nesuprantu vieno, pasaulyje vyksta karai, žūsta žmonės. Ar negali tie pasaulio viršininkai susėsti ir priimti esminius sprendimus?

klausimelis 07 23 2

Bronislava iš Lukšių:

Dar nežinojau, kad Bidenas pasitraukė iš prezidento rinkimų. Manau, jau reikėjo, painiojasi kalbėdamas, sumaišo prezidentų pavardes. O dėl pasikėsinimo į kitą kanditatą, Trumpą, nesuprantu pasikėsinusio jaunuolio motyvų. Tiesa, Trumpas po šio įvykio įgavo didesnį liaudies pasitikėjimą. Sunku pasakyti, kas lauktų Europos, Ukrainos, Trumpui tapus prezidentu. Gal blogiau nebūtų. Reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.