Kūrė savo knygas

knygos kurimasRugpjūčio 17 d. Lukšių kultūros centras Zyplių dvare organizavo netradicinę knygos gaminimo pamoką „Tarp knygos ir kaimo“.

Nuotr. Netradicinės pamokos dalyviai nesudėtingomis priemonėmis kūrė savo knygeles.

Trečiadienio pavakarę dvare virė pokalbis apie šiuolaikinės knygos meną, vyko kūrybinės knygos dirbtuvės, kurias vedė Egidija Čiricaitė – kūrėja, dėstytoja, menininkė. Ji gyvena ir dirba Londone, bet kasmet atostogauja Šunkarių km. (Lukšių sen.).

Renginio metu susirinkusias knygos mylėtojas E. Čiricaitė ne tik supažindino su knyga kaip meno kūriniu, bet ir paskatino naudojant nesudėtingas, visiems prieinamas priemones – popierių, žirkles, klijus, adatą, siūlus, istorinius tekstus bei piešinius – kurti savo knygas.
 
Ne vieną edukacinį užsiėmimą Zyplių dvare vedusios Marijampolės kūrybinės dirbtuvės „Prie meno“ moterys šį kartą atvyko pasisemti žinių: jos susipažino su knygos istorija, kūrimo metodais. Šiaulietė Lolita Braza – filatelininkė, exlibris meno žinovė ir kūrėja – ne tik pati kūrė menišką knygelę, bet patarimus dalijo ir kitoms dalyvėms.

Renginys sudomino ir Šakių viešosios bibliotekos kolektyvą. Direktorė Regina Ūsienė ir rajono bibliotekų darbuotojos mielai kūrė autorines knygeles.

E. Čiricaitė sakė: „Svarbu, kad būtų įdomu, naudinga ir smagu! Aš manau, kad knyga ir jos formos yra nuostabi kūrybinė medžiaga!“

Knygos mylėtojai džiaugėsi kūrybos rezultatais bei galimybe pasigaminti savo knygą. Svarbiausia, kaip mano šį renginį organizavęs Lukšių kultūros centras, norėti, kurti ir nelikti abejingiems.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.