Pėdutės bus įmintos pavasarį

Šakių viešajai bibliotekai, įgyvendinant projektą „Įamžinti laike“, keturiose miesto vietose atsiras granitinės plokštės su skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio sukurtomis bronzinėmis mergaitės pėdutėmis ir QR kodais. Užmojų yra ir ateičiai.

Nors projekto pabaiga numatyta dar šiais metais, projekto rengėjai tikina, kad realiai rezultatą bus galima pamatyti pavasarį, kadangi darbų eigą dabar sunkina oro sąlygos. Lentelės atsiras J. Lingio parke, kur kažkada stovėjo „Žiburio“ gimnazijos pastatas, miesto skvere, kur buvusi turgaus aikštė, prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios ir prie V. Kudirkos paminklo – čia stovėjusi klebonijos klėtis, kurioje pacientus priiminėjo Lietuvos himno autorius. Nuskenavus QR kodą bus galima mobiliame įrenginyje susipažinti, kas toje vietoje anksčiau buvo, kaip keitėsi pastatas ir pan.
 
Beje, Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą numatyta vystyti ir toliau. Jei projektas gaus finansavimą, pėdutės su QR kodais ženklintų ir senąją miesto ligoninę, buvusį brolių Jono ir Juozo Vailokaičių pastatą, taip pat senąjį miesto vandentiekio bokštą, nes būtent čia sovietmečiu gimnazistai išdrįso iškelti trispalvę. Taip pat planuojama papildomai įmažinti ir žydų atminimą.

Pėdų simbolis pasirinktas neatsitiktinai – tai užuomina į objektų paiešką pėsčiomis ir jau vykdyto projekto dalis, kai alėjoje buvo pastatyta bronzinės mergaitės skulptūra su grindinyje įmintomis pėdomis bei lietuvių kalbos abėcėle.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.