Kaune įamžintas kultūrininko Vidmanto Staniulio atminimas

staniulio pagerbimas
Ant paties Vidmanto Staniulio atidaryto antikvarinio knygyno sienos menininkų sukurtą akcentą atidengė (iš kairės) Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis ir Prezidentas Gitanas Nausėda. V. Girdausko nuotr.


Šeštadienį Kaune ant Vidmanto Staniulio knygyno sienos Vytauto g. 58 įamžintas šio garsaus sintautiškio, Kauno ir visos Lietuvos kultūrinės veiklos puoselėtojo, kolekcininko V. Staniulio atminimas.
 
Čia ant jo paties atidaryto antikvarinio knygyno sienos atidengtas Kauno menininkų Tomo ir Tado Vosylių sukurtas meninis akcentas, įamžinantis ir V. Staniulio atminimą, ir jo pagrindinę gyvenimo aistrą – retas knygas. Naujausią brolių Vosylių kūrinį, vaizduojantį knygų lentyną, kurioje V. Staniulis greta savo ieškotų ir rastų retųjų knygų, atidengė Prezidentas Gitanas Nausėda ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Kalbėdamas apie garsųjį bibliofilą Prezidentas teigė savo gyvenime pažinęs tik du žmones, taip aistringai mylėjusius knygas: tai dailininkas, kolekcininkas ir bibliofilas Kazys Varnelis ir tikras knygius V. Staniulis. Rastas senąsias knygas šis pirmiausia apuostydavo, o tada meiliai priglausdavo. Prezidentas prisiminė šiame knygyne ir pats praleidęs vienas laimingiausių savo gyvenimo dienų kalbėdamasis su Vidmantu ir kitais knygų bičiuliais apie retas knygas.

Po atidengimo jaukiose knygyno erdvėse vykusiame šiltame V. Staniulio draugų ir gerbėjų pokalbyje prie kavos puodelio dalyvavo Vidmanto giminės ir artimiausi bičiuliai, XXVII knygos mėgėjų draugijos nariai. V. Staniulio knygyno tradicijos tęsiamos. Juk jo atidarytas vienintelis Kaune antikvarinis knygynas tapo ne tik daugeliui retų leidinių namais, bet ir mielo knygos bičiulių bendravimo vieta. Prisimindamas praeitį, Prezidentas domėjosi ir dabartine draugijos veikla. Jos pirmininkė Dalia Poškienė pasidalino draugijos džiaugsmais ir rūpesčiais.

Prezidentas prisiminė ir kitą kartu su V. Staniuliu kurtą ir sėkmingai Sintautuose įgyvendintą projektą – paminklą poetui Pranui Vaičaičiui. Šiai iniciatyvai įgyvendinti buvo suburtas poeto Prano Vaičaičio paminklo fondas, kuriame, vadovaujant V. Staniuliui, aktyviai ir rezultatyviai darbavosi ir G. Nausėda, ir sintautiškiai Juozas Jacevičius, Vitas Girdauskas bei tapytojas Algis Augustaitis, kultūrininkas zanavykas Arvydas Vidžiūnas bei V. Staniulio žmona Danutė.

Simboliška, kad gražus bibliofilo veiklos įprasminimas dienos šviesą išvydo ne tik jo gimtadienio proga, bet ir Kaunui švenčiant Europos kultūros sostinės dienas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Sausio 13-ąją siūloma paskelbti nedarbo diena. Ar pritariate?

klausimelis 01 14Juozas iš Šakių:

Ir taip tų darbų daug nenudirbta. Turim dirbti. Nemanau, kad Sausio 13-ąją nedirbdami labiau pagerbsim ir prisiminsim tos dienos dalyvius ar įvykius. Turim ir taip gerbti vienas kitą. Galime atminti, švęsti ir eiti į darbą. Manau, per daug yra švenčių. 

klausimelis 01 14 2

Algirdas iš Šakių:

Be kalbų. Tai svarbi mums visiems data. Nedarbo dieną daugiau žmonių apsilankytų renginiuose. Pats taip pat juose žadu dalyvauti. Jei Laisvės gynėjų diena būtų paskelbta nedarbo diena, manau, išbraukti iš nedarbo dienų sąrašo būtų galima gegužės 1-ąją. Aišku, ir ta reikalinga, aš už profesines sąjungas. Neįsivaizduoju, kiek iš viso yra tų šventinių dienų. Per daug irgi nesveika. Nemanau, kad nuo papildomos nedarbo dienos kenčia verslas. Turim mes tų pinigų, mažiau verkšlenti reikia.

europos pulsas350px

 
nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
svietimo forumas 300x600 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.