Knygų mugėje – susidomėjimas Šakių bibliotekos edukacijomis

knygu muge
Knygų mugėje Šakių viešosios bibliotekos stende nuolat šurmuliavo vaikai, tačiau buvo sulaukta ir suaugusiųjų susidomėjimo, lankytojai edukacijose dalyvavo šeimomis. Organizatorių nuotr.


Nuo praėjusio ketvirtadienio ir visą savaitgalį ypatingu traukos centru laikinai buvo tapusi kasmetinė, jau 23-ioji Vilniaus knygų mugė, sulaukusi gausybės knygų mylėtojų iš visos Lietuvos, taip pat ir mūsų rajono. Šiemet pirmą kartą joje savo populiariausias edukacijas pristatė Šakių viešoji biblioteka, Šakių kraštą garsino ir čia atvykti kvietė Šakių turizmo ir verslo informacijos centras.
 
Šakių viešoji biblioteka jau ir anksčiau yra dalyvavusi Vilniaus knygų mugėse, kai pristatinėjo Šakių kalendorių, o štai edukacijos – šių metų naujovė. Galima sakyti – pirmas blynas. Ir tikrai neprisvilęs, nes sulaukė didelio mugės lankytojų dėmesio. Šakių viešosios bibliotekos darbuotojos kvietė dalyvauti Lukšių padalinio edukacijoje „Aš – kūrėjas. Mano pirmasis dienoraštis“ ir Kriūkų padalinio edukacijoje „Vytauto Tamulaičio vabalų pasaulyje“. Beje, pastaroji buvo pritaikyta specialiai šiai mugei.

Pasak Šakių viešosios bibliotekos direktorės Kristijos Lebedžinskienės, prireikė nemažai improvizacijos, kadangi abi edukacijos negalėjo vykti pagal aprašymus nuo... iki, tai buvo nuolat kintantis procesas, į kurį vieni įsitraukė nuo pradžių iki galo, o kiti praėjo tik tam tikrą etapą.

Tiesa, nors niekas neskaičiavo, kiek žmonių dalyvavo edukacijose, bet  jos, K. Lebedžinskienės teigimu, sulaukė beprotiško susidomėjimo. Ketvirtadienį šakiečių stendas sulaukė daugiau vaikų, darželių grupių, o šeštadienį lankytojai į stendą ėjo šeimomis, tėvai ir vaikai kartu sėdo prie vieno stalo.

„Turėjome progą pasitikrinti, save įsivertinti, priimant tokį iššūkį. Ir akiratį praplėsti, ir paaugti visomis prasmėmis, nes mums tokia patirtis buvo pirma“, – sėkmingu startu džiaugėsi Šakių viešosios bibliotekos vadovė, neslėpdama, kad baimių, kaipgi viskas pavyks, irgi buvo.

Šakių turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Vaida Zimnickienė pasakojo, kad Knygų mugėje Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija startavo pirmą kartą ir viename stende, kuriame lankytojai galėjo rasti visus šalies regionus vienoje vietoje, todėl visiems draugiškai reikėjo pasidalyti laiką. Ji mugėje Šakių krašto „Poniškomis privilegijomis“ turėjo galimybę pasigirti tik vieną dieną, tačiau viskas buvo suorganizuota taip, kad kitomis dienomis kolegos iš kitų centrų skleistų žinią tiek apie dvariško, tiek apie zanavykiško turizmo objektus, padalytų lankstinukus, kartu su savo kraštu pristatytų ir Šakius.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.