Holokausto aukų atminimą primins informaciniai stendai

Gegužės 4 d. Šakių rajone Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Istorinės atminties įamžinimo skyriaus darbuotojų pastangomis buvo pastatyti du informaciniai stendai Holokausto aukoms atminti.

Vienas informacinis stendas, skirtas Kidulių valsčiuje Kidulių ir Šiaudinės kaimuose gyvenusiems ir nacių okupacijos metais Batiškių pamiškėje, ties Šakiais ir ties Pervazninkų kaimu nužudytiems žydų tautybės Lietuvos piliečiams atminti. Stendas įrengtas žydų žudynių ir užkasimo vietoje, Šakių rajono sav., Sudargo sen., Pervazninkų k., kur saugomi 1941 m. rugpjūčio 12 d. nužudytų Kidulių ir Šiaudinės kaimų gyventojų palaikai.
 
Antrasis informacinis stendas, skirtas Kidulių valsčiuje Sudargo kaime gyvenusiems ir nacių okupacijos metais Batiškių pamiškėje, ties Šakiais ir ties Pervazninkų kaimu nužudytiems žydų tautybės Lietuvos piliečiams atminti. Stendas įrengtas žydų žudynių ir užkasimo vietoje, Šakių rajono sav., Sudargo sen., Pervazninkų k., kur saugomi 1941 m. rugpjūčio 11 d. nužudytų Sudargo kaimo gyventojų palaikai.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, šie stendai pastatyti pagal tęstinį projektą „Holokausto aukų vardai gyvi“, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliarija, šis projektas prasidėjo 2017 m. Projektą „Holokausto aukų vardai gyvi“ iš dalies finansuoja Vyriausybės kanceliarija.

Pagal šį projektą iki šiol jau pastatyta 16 informacinių stendų Raseinių, Trakų, Pasvalio, Širvintų, Šakių rajonuose.

„Projekto įgyvendinimas skatina Lietuvos visuomenę puoselėti istorinę atmintį, ugdyti pilietiškumą, aktyvina edukacinius procesus, supažindina plačiąją visuomenę su nacių okupuotos Lietuvos istorija, taip pat, kas svarbiausia, – prisideda prie Holokausto aukų atminimo įamžinimo ir pagerbimo“, – skelbiama pranešime spaudai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.