Sergantysis turi išmokti gyventi su liga

jancaitienePraėjusį antradienį Šakių „Jaunystėje“ tradiciškai paminėta Pasaulinė diabeto diena. Prieš renginį, taip pat tradiciškai, visi galėjo pasitikrinti cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje.

Nuotr. „Linelio“ vadovė B. Jančaitienė prisiminė per metus nuveiktus darbus, pasiektus rezultatus.

Kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Tarptautinės diabeto federacijos duomenimis, šia liga serga 285 mln. žmonių. Rajone sergančiųjų diabetu skaičius taip pat didėja. Šiuo metu, kiek žinoma, šia liga serga apie 900 rajono gyventojų. Kasmet rajone naujai užregistruojama 130 – 140 asmenų, sergančiųjų šia liga. Nesiimant įgyvendinti efektyvios diabeto kontrolės ir profilaktikos programos, suprantama, skaičiai tik augs. Tačiau ne medikai, kurie nuolat pasakoja, kaip reikia elgtis sergant šia liga, yra atsakingi, bet pats sergantysis turi suprasti ir išmokti gyventi su šia liga.

Rajono cukralige sergančiųjų klubo „Linelis“ vadovė Biruta Jančaitienė renginio metu prisiminė, kiek per metus buvo surengta įvairių seminarų, mokymų, susitikimų, išvykų. Ji taip pat pripažino, kad svarbu diabetikus mokyti, kaip reikia gyventi. Be to, klubas kartkartėmis prašo ir rėmėjų pagalbos, kad galėtų padėti jau pilnametystės sulaukusiems jaunuoliams įsigyti cukraus matavimo juosteles. „Pilnamečiams kompensuojama tik pusė sumos, tad labai svarbu, kad galime padėti jas įsigyti. Jos tiesiog būtinos, tad už paramą dėkojame visiems prisidėjusiems“, - teigė „Linelio“ vadovė.

Renginio metu išsakyta daugybė sveikinimų bei palinkėjimų, kuriuos klubo vadovei skyrė gausiai susirinkę svečiai, valdžios atstovai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.