Pratęsė kasmetinę tradiciją

leleivienes_seimynaSausio 3 – 4 dienomis rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Rūta Lebedžinskienė pratęsė kasmetinę tradiciją – aplankyti ir pasveikinti su Naujaisiais metais rajono šeimynose gyvenančius vaikus.

Nuotr. Su šventine nuotaika ir saldžiomis dovanėlėmis trys savivaldybės moterys kaip Trys Karaliai po Naujųjų sutiktuvių pasibeldė į  rajono šeimynų duris.

Su šventine nuotaika ir saldžiomis dovanėlėmis trys savivaldybės moterys kaip Trys Karaliai po Naujųjų sutiktuvių pasibeldė į  Barzduose gyvenančios Ilonos Leleivienės, lekėtiškės Ramaldos Burdulienės, Bliuviškių kaime įsikūrusios Dalytės Jasukynienės ir Tarpučiuose šaknis įleidusios Genovaitės Dobilevičiūtės šeimynų duris. Keturiose rajono šeimynose šiandien auga 31 vaikas, mamomis vadinantis savo globėjas. Per šventes čia atvyksta ir jau suaugę, savo gyvenimo keliu žengiantys, tačiau mamų nepamirštantys buvę šeimynų vaikai.
 
Kol vaikai džiaugėsi lauktuvėmis, viešnios iš savivaldybės su šeimynų mamomis kalbėjosi ir visai nešventinėmis, aktualiomis visoms šalies šeimynoms temomis – nauja licencijavimo tvarka, apie kurią rašėme gruodžio 10 dienos „Draugo“ straipsnyje „Nauja licencijavimo tvarka – nepakeliama našta rajono šeimynoms“. Jame minėjome, kad labiausiai šeimynas neramina nauji higienos reikalavimai, kurie tiesiog „neįkandami“ savomis lėšomis, o dalyvauti valstybės finansuojamose programose, skirtose remti stacionarias socialinės globos įstaigas ir gerinti jų socialinių paslaugų infrastruktūrą dėl savo statuso specifiškumo jos negali. Nepaisant to, jos nuo 2013 iki 2015 metų turi pasiruošti licencijavimui. Tiesa, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įvertinusi šeimynų paskirtį ir jų veiklos svarbą teikiant likusiems be tėvų globos vaikams socialinę globą, mano, kad šeimynų prašymas dalyvauti ES lėšomis remiamuose projektuose yra pagrįstas ir ieškoma galimybių, kaip šeimynoms padėti gauti finansavimą socialinių paslaugų infrastruktūrai gerinti. Tačiau ta nežinia visų šeimynų mamas labiausiai ir baugina. Jų manymu, nemaža dalis higienos normų reikalavimų, kuriuos teks įvykdyti, norint gauti licenciją šeimynai, prasilenkia su tikrove. Juk to nereikalaujama nei iš vienos šalies daugiavaikės šeimos, kuriose vaikai auga su biologiniais tėvais, ne paslaptis, dažnai daug blogesnėmis sąlygomis. Nei viena rajono šeimyna nenori likviduotis. Jei sąlygos nebus pakeistos, tokia lemtis gali ištikti kone visas 47 šalies šeimynas, globojančias 370 vaikų.

Kaip bebuvę, vilties visada yra. Tikėjimas daro stebuklus. Šiandien rajono šeimynose augantys vaikai ir jų mamos gyvena šventinėmis nuotaikomis, džiaugiasi dovanomis ir vieni kitų dėmesiu. Čia verda įprastas šeimyninis gyvenimas. Visas abejones bei nuogastavimus norisi palikti už praėjusių metų slenksčio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.