Buvę kolūkiečiai susitiko pastūmėti ilgesio ir nerimo

Nors jau daugiau nei dvidešimt metų Lietuvoje kolūkių nebeliko, nemaža dalis gyventojų juos prisimena su šilčiausiais jausmais. Vieni jų net suorganizavo buvusių kolūkiečių susitikimą.
 
Baltrušiuose gyvenanti Meilė Meištienė teigė, kad susitikimą surengti pastūmėjo atsiradęs ilgesys. Ji norėjo pasidalinti džiaugsmu apie daugiau nei po dvidešimt metų įvykusį susitikimą su buvusiais darbo draugais.

„Buvusiuose kultūros namuose vykęs susitikimas visiems buvusiems „Naujo kelio“ kolūkio specialistams paliko neišdildomą įspūdį. Renginio iniciatorės – darbščios moterys Virginija Naujokaitienė, Dalė Gudeliauskienė, Dalė Lenkaitienė – dviejų fermų vedėjos ir finansininkė“,- vardijo M. Meištienė.

„Sukviesti buvusius darbo draugus moteris paskatino noras pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais bei širdyje atsiradęs nerimas ir ilgesys. Daugelis jų gyvena Baltrušiuose, daugelis kitose koordinatėse, žinoma, kai kurie jau iškeliavę Anapilin“,- teigė buvusi kolūkietė. Vis tik į susitikimą susirinko apie trisdešimt žmonių, kurie panoro tokiu būdu prisiminti senus laikus.

„Visi su džiaugsmu žvelgė vienas į kitą, spaudė rankas, senojo kulturnamio sienos priminė praeityje vykusius renginius, susirinkimus, šventes. Ir miela, ir graudu, daugeliui pajutus, kad jau tamsėja saulėlydžio laukai, o vis dar nesoti širdis ieško jaunystės, praeities ženklų...“- atsiduso M. Meištienė. Moteris pasidžiaugė, kad renginyje dalyvavo ilgametis kolūkio vadovas Romas Gudeliauskas su žmona Maryte, buvusia finansininke. „Jis labai šiltai pasveikino visus buvusius ūkio specialistus, palinkėjo daug gražių, prasmingų darbų, santarvės šeimose. Renginį vedusi V. Naujokaitienė papasakojo daug šmaikščių nutikimų iš praeities, organizavo atrakcionus. Sukomės ir šokio sūkuryje, kokia būtų šventė be to? Visą vakarą mus linksmino Patašinės kaimo muzikantai. Šauniosios moterys vaišino bulvių plokštainiu ir kepsniais, mat ūkis specializavosi bulvininkystėje“,- prisiminė M. Meištienė.

„Tokie susitikimai – tai didžiulė atgaiva ir stiprybė“,- dėkodama organizatoriams teigė moteris.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar smurtas vis dar opi problema mūsų visuomenėje?

klausimelis 03 18Rimantas iš Jotiškių:

Manau, kad daugiausiai konfliktai įsiplieskia, kai žmonės išgeria alkoholio, tampa agresyvūs. Tiek moterys, tiek vyrai kenčia nuo smurto. Nelikčiau abejingas pamatęs konfliktą. Tik šeimos susipyksta, po to vėl susitaiko, paskui būni kaltas. Smurtas ateina dažnai iš šeimos. Kai vaikai visa tai mato šeimoje, tai ir vaikams atsiliepia. Atrodo, ir policija kovoja su smurtautojais, išduodami orderiai, tačiau problema tebėra. 

klausimelis 03 18 2

Kęstutis iš Šakių:

Negerai, kad žmonės smurtauja. Ypač prieš moteris. Manau, smurto protrūkiams didžiausią įtaką daro alkoholis. Psichologinis smurtas gali privesti prie tragiškų pasekmių. Prasideda nuo smulkių barnių, vėliau netgi iki skyrybų prieinama. Smurtas prieš vaikus visiškai netoleruojamas ir nepateisinamas, nors kai mes augom, tekdavo kampe ant žirnių paklūpoti. Kai vaikas auga smurtaujančioje šeimoje, jis taip gali tapti smurtautoju. Įtakos turi ir auklėjimas.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.