Buvę kolūkiečiai susitiko pastūmėti ilgesio ir nerimo

Nors jau daugiau nei dvidešimt metų Lietuvoje kolūkių nebeliko, nemaža dalis gyventojų juos prisimena su šilčiausiais jausmais. Vieni jų net suorganizavo buvusių kolūkiečių susitikimą.
 
Baltrušiuose gyvenanti Meilė Meištienė teigė, kad susitikimą surengti pastūmėjo atsiradęs ilgesys. Ji norėjo pasidalinti džiaugsmu apie daugiau nei po dvidešimt metų įvykusį susitikimą su buvusiais darbo draugais.

„Buvusiuose kultūros namuose vykęs susitikimas visiems buvusiems „Naujo kelio“ kolūkio specialistams paliko neišdildomą įspūdį. Renginio iniciatorės – darbščios moterys Virginija Naujokaitienė, Dalė Gudeliauskienė, Dalė Lenkaitienė – dviejų fermų vedėjos ir finansininkė“,- vardijo M. Meištienė.

„Sukviesti buvusius darbo draugus moteris paskatino noras pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais bei širdyje atsiradęs nerimas ir ilgesys. Daugelis jų gyvena Baltrušiuose, daugelis kitose koordinatėse, žinoma, kai kurie jau iškeliavę Anapilin“,- teigė buvusi kolūkietė. Vis tik į susitikimą susirinko apie trisdešimt žmonių, kurie panoro tokiu būdu prisiminti senus laikus.

„Visi su džiaugsmu žvelgė vienas į kitą, spaudė rankas, senojo kulturnamio sienos priminė praeityje vykusius renginius, susirinkimus, šventes. Ir miela, ir graudu, daugeliui pajutus, kad jau tamsėja saulėlydžio laukai, o vis dar nesoti širdis ieško jaunystės, praeities ženklų...“- atsiduso M. Meištienė. Moteris pasidžiaugė, kad renginyje dalyvavo ilgametis kolūkio vadovas Romas Gudeliauskas su žmona Maryte, buvusia finansininke. „Jis labai šiltai pasveikino visus buvusius ūkio specialistus, palinkėjo daug gražių, prasmingų darbų, santarvės šeimose. Renginį vedusi V. Naujokaitienė papasakojo daug šmaikščių nutikimų iš praeities, organizavo atrakcionus. Sukomės ir šokio sūkuryje, kokia būtų šventė be to? Visą vakarą mus linksmino Patašinės kaimo muzikantai. Šauniosios moterys vaišino bulvių plokštainiu ir kepsniais, mat ūkis specializavosi bulvininkystėje“,- prisiminė M. Meištienė.

„Tokie susitikimai – tai didžiulė atgaiva ir stiprybė“,- dėkodama organizatoriams teigė moteris.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.