Džiaugsmingos krikščioniškos giesmės sulaukė savo klausytojų

choraiSpalio 25 - 27 dienomis Šakiuose skambėjo džiaugsmingos krikščioniškos giesmės. Čia vyko jau ketvirtasis Vilkaviškio vyskupijos vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų festivalis „Pakilk ir šviesk, Dievo Bažnyčia!“.  Jungtinis choras, kuriame giedojo apie 150 choristų, Šakių Šv.Jono Krikštytojo bažnyčioje surengė du pasirodymus. Į sausakimšą bažnyčią pasiklausyti giesmių  sugužėjo ne tik Šakių, bet ir aplinkinių parapijų  gyventojai.
 
Į festivalį „Pakilk ir šviesk, Dievo Bažnyčia!“ atvyko chorai iš visos Vilkaviškio vyskupijos ir sudarė pusantro šimto vaikų ir jaunimo jungtinį chorą. Tai nuolat repetuojantys ir savo parapijų bažnyčiose giedantys chorai, kurie išmokę jungtiniam festivalio chorui skirtas giesmes, savo tekstais ir melodija besiskiriančiais nuo mums žinomų, tradicinių kūrinių, koncertavo Šakiuose.

Festivalio metu vaikų ir jaunimo chorai ne tik dovanojo džiugias akimirkas, šlovindami Dievą, bet ir suteikė didelį impulsą, paskatinimą savo bendraamžiams, kad giedojimas bažnytiniame chore nėra pasenusi ar nemadinga vertybė. Tai didelis jauno žmogaus noras pasakyti šiuolaikinei visuomenei – nebijokite būti tuo, kuo esate, nebijokite kalbėti apie tai, kad esate tikintys ir pasitikintys Dievu!

Festivalio „Pakilk ir šviesk, Dievo bažnyčia!“, kurį organizavo Vilkaviškio vyskupijos jaunimo centras, Šakių Šv. Jono Krikštytojo parapija ir Šakių „Varpo“ pagrindinė mokykla, svarbiausias tikslas – dalinimasis tarpusavio patirtimi ir bendradarbiavimas, bažnytinio giedojimo tradicijų išsaugojimas ir perdavimas, ugdant bei lavinant giedojimo įgūdžius.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.