Europos Parlamento rinkimai: ar sutapo rajono ir šalies rinkėjų favoritai?

Sekmadienį rinkimuose dalyvavę 28,94 proc. Lietuvos piliečių išrinko atstovus į Europos Parlamentą, tarp kurių ir iš Seimo pašalintas Petras Gražulis. Tarp 11 išrinktų europarlamentarų – šeši naujokai (Paulius Saudargas, Vytenis Povilas Andriukaitis, Aurelijus Veryga, Dainius Žalimas, Virginijus Sinkevičius ir minėtas P. Gražulis. Laikraščio „Draugas“ fotokoliažas.

Sekmadienį vyko rinkimai į Europos Parlamentą (EP), kuriuose dalyvavo tik 28,94 proc. rinkėjų. Rajone aktyvumas dar mažesnis, tačiau 11 europarlamentarų, dirbsiančių EP artimiausius penkerius metus, išrinkti. Tad kam sekėsi geriausiai ir kaip balsavo rajono rinkėjai?

Daugiausiai – tris mandatus – rinkimuose iškovojo Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Už šią partiją balsavo 20,92 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, tad į EP išrinkti Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė ir Paulius Saudargas. Vadinasi, konservatoriai kaip turėjo tris mandatus EP, taip juos turės ir toliau.

Du mandatus iškovojo Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), už ją balsavo 17,64 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Jie taip pat išlaikė anksčiau turėtą mandatų skaičių, tad EP dirbs Vilija Blinkevičiūtė ir Vytenis Povilas Andriukaitis.

Po vieną mandatą iškovojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) (Aurelijus Veryga), Laisvės partija (Dainius Žalimas), Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ (Virginijus Sinkevičius), Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (Valdemaras Tomaševskis), Tautos ir teisingumo sąjunga (Petras Gražulis) ir Liberalų sąjūdis (Petras Auštrevičius).

Visgi rajono rinkėjai didžiausią palankumą išreiškė ne konservatoriams, o socialdemokratams. Rajone už juos balsavo 27,28 proc. rinkėjų (1690 balsų). Antroje vietoje rajone yra „valstiečiai“ su 17,80 proc. (1103 balsai), o trečioje vietoje – konservatoriai, už juos balsavo 17,77 proc. rajono rinkėjų (1101 balsas).

Tad šiuose EP rinkimuose vieną mandatą prarado „valstiečiai“, juose dalyvavusiam mūsų apygardoje išrinktam Seimo nariui Giedriui Surpliui jie irgi nebuvo sėkmingi – jis kaip buvo priešrinkiminiame sąraše penktas, taip liko ir po reitingavimo. Tiesa, rajone jis gavo 521 pirmumo balsą, iš viso surinko 14 tūkst. 949 pirmumo balsus.

Jeigu šalyje ketvirtoje vietoje yra Laisvės partija su 8,09 proc., tai rajone už ją balsavo tik 3,65 proc. (226 balsai). Rajone ketvirtoje vietoje yra P. Gražulio vedama Tautos ir teisingumo sąjunga, už ją balsavo 8,15 proc. rajono rinkėjų (505 balsai). Toliau rikiuotųsi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir Regionų partija (abi surinko po 4,65 proc. – po 288 balsus) bei Mindaugo Puidoko vedama Taikos koalicija (3,52 proc.).

Kaip minėta, rinkėjų aktyvumas rinkimuose buvo išties mažas – rinkimuose dalyvavo 28,94 proc. rinkėjų, rajone – 27,95 proc. arba 6339 iš 22682 sąraše esančių rinkėjų. Aktyviausiai balsavo Barzdų (35,60 proc.), Girėnų (32,62 proc.), Aušros (32,08 proc.) apylinkių rinkėjai, pasyviausiai pilietinę valią reiškė Sudargo (21,13 proc.), Griškabūdžio (21,61 proc.), Voverių (21,84 proc.) apylinkių rinkėjai.

Rajone negaliojančių biuletenių – 144 (2,27 proc.), šalyje – 13239 (1,92 proc.).

Pasak Šakių r. rinkimų apygardos pirmininkės Felicitos Totoraitienės, rinkimai rajone buvo sklandūs, tik apmaudu, sakė ji, jog valstybė rinkimų organizavimui skiria didžiulius pinigus, o rinkėjai juose taip vangiai dalyvauja. Beje, ankstesniais metais rinkimai į EP buvo organizuojami kartu su Prezidento rinkimais.

ep rezultatai

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.