Po paskutinio savivaldybės tarybos posėdžio mažumos valanda vyko ne posėdžių salėje, o neseniai pastatytuose bendruomeniniuose globos namuose, esančiuose Šakiuose Šaulių g. Pastatas patikėjimo teise Šakių Diakonijai buvo perduotas dar rugsėjį, o šįkart norėta jį apžiūrėti gyvai, juolab kad darbai užsitęsė, strigo ir ne viskas šiame objekte vyko sklandžiai.
Išties, nors darbai jau turėjo būti baigti bemaž prieš dvejus metus, rangovas dar ir dabar galutinai neiškėlęs kojos iš objekto, mat platina įėjimus, kadangi iš pradžių nebuvo susižiūrėta, jog visos patalpos turi būti pritaikytos neįgaliesiems. Neužtenka, kad yra pandusas ar su vežimėliu galima patekti į kai kurias patalpas, tačiau reikalaujama, kad visos patalpos be išimties būtų pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia, tai yra užtikrintas patekimas į jas.
„Kad projektą galėtume užbaigti oficialiai, labai laukiame licencijos, kurią turi gauti Šakių Diakonija, ir čia galės gyventi aštuoni vaikai“, – susirinkusiems savivaldybės administracijos atstovams bei tarybos nariams kalbėjo savivaldybės Ūkio ir investicijų skyriaus projektų koordinatorė Miglė Kriaučiūnienė.
Ji sutiko, kad darbai išties strigo, nekart tai buvo aprašinėta ir spaudoje, ne iš karto pavyko rasti dialogą ir su rangovu – UAB „Conlista“.
M. Kriaučiūnienė priminė, kad darbus bandyta nupirkti dar 2020m., tačiau jau tada trūko lėšų (buvo numatyta 162 tūkst. eurų), tad pirkimai buvo skelbti net aštuonis kartus, dukart kreiptasi į ministeriją ir gauta po 50 tūkst. eurų, tada dar kreiptasi į savivaldybės administraciją, pridėta dar apie 51 tūkst. eurų. M. Kriaučiūnienė patikslino, kad dabar įgyvendinto projekto vertė yra 347 tūkst. eurų.
Meras Raimondas Januševičius irgi pripažino, kad, deja, taip jau yra, kad laimi mažiausią kainą pasiūliusieji, o paskui tenka dusintis, vargti, šio rangovo bėda, anot mero, jog neturėjo darbuotojų. Būta ir tokių niuansų, kad, pavyzdžiui, statyboms buvo numatyti konkretaus pločio blokeliai, kokių rinkoje nėra, mat neliko juos gaminančios įmonės.
„Man tai naujiena, bet matosi modelis, kai tam tikri gamintojai su projektuotojais sudaro tam tikrus susitarimus, kad būtų perkama iš konkrečių tiekėjų“, – svarstė opozicijos lyderis Edgaras Pilypaitis.
Patalpos išties erdvios ir jaukios, yra bendra erdvė su virtuve, atskiras kambarys darbuotojams, kambariai vaikams, kiekvienam vaikui nupirkta po lovą, rašomąjį stalą, kėdę, kompiuterį. Mažesnius reikalingus daiktus jau turės įsigyti Šakių Diakonija, kuri ir teiks paslaugą.
Pasak laikinai pareigas einančio įstaigos vadovo, kunigo Juozo Mišeikio, numatyta, kad gavus licenciją naujose patalpose įsikurs vyresni vaikai – 14–18 metų globotiniai, o dabartinėse patalpose, kur tebegyvena be tėvų priežiūros likę vaikai (šiuo metu įstaigoje tokių yra 23), būtų teikiama nauja palydimosios globos paslauga jaunuoliams. Rajone tai būtų nauja paslauga, teikiama 17–24 metų jaunuoliams, kurie auga ar augo be tėvų, tad jiems ir toliau padedama, mokoma savarankiško gyvenimo, su jais dirba palydimosios globos atvejo vadybininkas ir pan.
„Būsiu gal nepopuliari, bet vis tiek palinkėsiu, kad šie namai būtų tušti, nes laikiausi ir laikausi tos filosofijos, kad rajone būtų tiek globėjų, kad vaikai galėtų augti pas juos, nes niekur nėra geriau nei šeima“, – kalbėjo tarybos narė Ilona Šeflerienė.