Kokybiškas geriamasis vanduo Būblelių kaimo gyventojus pasieks tik kitąmet

bubleliai_vanduoGiedrė PLEČKAITYTĖ

Būblelių kaimo gyventojai su nekantrumu laukia, kuomet į jų namus bus tiekiamas kokybiškas geriamasis vanduo. Kaip skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kaimo gyventojams dar šiais metais planuojama atnaujinti centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens tiekimą. Tačiau UAB „Šakių vandenys“ direktoriaus Vaido Litinsko teigimu, to geriausiu atveju galima tikėtis tik sauso mėnesį.

Nuotr. Būblelių kaimo vandenvietėje bus įrengti nauji vandens kokybės gerinimo įrenginiai. Kokybišką geriamąjį vandenį vietos gyventojams žadama tiekti tik nuo kitų metų pirmosios savaitės.  

Netinkamas vartoti vanduo
 
Nuo spalio mėnesio minėto Būblelių kaimo gyventojams kokybiškas geriamasis vanduo tiekiamas autocisternomis ar išpilstytas į 20 l talpos tarą. Kaip informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, toks sprendimas buvo priimtas po to, kai atlikus Būblelių vandenvietės tiekiamo geriamojo vandens mikrobiologinius ir cheminius mėginių tyrimus, nustatyta, kad vandenyje amonio kiekis nustatytas specifikuotas vertes viršijo septynis kartus, o bendrasis geležies kiekis - net 36 kartus. Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsižvelgusi į tyrimų rezultatus, įpareigojo „Šakių vandenis“ nedelsiant imtis priemonių ir užtikrinti, kad gyventojams būtų tiekiamas kokybiškas geriamasis vanduo. „Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įpareigojimu, geriamojo vandens tiekėjas atliko vandens tinklų dezinfekciją, praplovimą ir kitus darbus, skirtus vandens kokybei pagerinti. Tačiau esant tokiai aukštai geležies koncentracijai požeminiame vandenyje ir norint iš esmės pagerinti geriamojo vandens kokybę šioje vandenvietėje buvo būtina įrengti naujus vandens nugeležinimo įrenginius”, - sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Galdikienė.
 
To paties kaimo gyventojas, tarybos narys Kęstutis Gudelevičius pabrėžė, kad šiuo metu gyventojai gyvena tarsi po karo, juk nuolat reikia rūpintis geriamuoju vandeniu. „Padėtis baisi. Pradėjo tvarkyti, kai gerokai atšalo. Iki šiol mums vandenį vežė statinėms.  Mes atsidūrėme tokioje baisioje padėtyje“, - tikino K. Gudelevičius.

Per vėlai pradėti darbai?

Vandenvietėje vandens nugeležinimo darbai pradėti įgyvendinti tik tuomet, kai praėjusią savaitę buvo pasirašyta sutartis su savivaldybėje konkursą laimėjusia UAB „Eigesa“. Yra įsitikinusių, kad darbai buvo specialiai vilkinami. Ūkio komiteto posėdžio metu Ūkio skyriaus vedėją vaduojanti Irena Rudzkienė patikino, kad darbus atlieka silpnas rangovas. Konkursą laimėjusios bendrovės direktorius Eimantas Baravykas teigė, kad darbai pradėti tik po sutarties pasirašymo. Savivaldybė, atsižvelgdama į Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos rekomendacijas ir UAB „Šakių vandenys” kreipimąsi, skyrė skirti 71 tūkst. 390 litų numatytiems darbams atlikti. E. Baravykas patikino, kad kokybiškas vanduo  gyventojus pasieks tik kitų metų pirmąją savaitę. „Paprašyta daug daugiau darbų atlikti. Technologijos labai sudėtingos. Septyni žmonės dirba nuolatos. Dirbsime ir tarpušventy, bet  iki sausio pirmos tikrai nesuspėsime“, - sakė bendrovės direktorius, „Šakių vandenų“ direktorius V. Litinskas patikino, kad bendrovei rajone priklauso 70 vandentiekių ir iš jų 60-yje tiekiamas geriamasis vanduo mažiau ar daugiau neatitinka europinių standartų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.