Būblelių kaimo gyventojai su nekantrumu laukia, kuomet į jų namus bus tiekiamas kokybiškas geriamasis vanduo. Kaip skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kaimo gyventojams dar šiais metais planuojama atnaujinti centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens tiekimą. Tačiau UAB „Šakių vandenys“ direktoriaus Vaido Litinsko teigimu, to geriausiu atveju galima tikėtis tik sauso mėnesį.
Nuotr. Būblelių kaimo vandenvietėje bus įrengti nauji vandens kokybės gerinimo įrenginiai. Kokybišką geriamąjį vandenį vietos gyventojams žadama tiekti tik nuo kitų metų pirmosios savaitės.
Netinkamas vartoti vanduo
To paties kaimo gyventojas, tarybos narys Kęstutis Gudelevičius pabrėžė, kad šiuo metu gyventojai gyvena tarsi po karo, juk nuolat reikia rūpintis geriamuoju vandeniu. „Padėtis baisi. Pradėjo tvarkyti, kai gerokai atšalo. Iki šiol mums vandenį vežė statinėms. Mes atsidūrėme tokioje baisioje padėtyje“, - tikino K. Gudelevičius.
Per vėlai pradėti darbai?
Vandenvietėje vandens nugeležinimo darbai pradėti įgyvendinti tik tuomet, kai praėjusią savaitę buvo pasirašyta sutartis su savivaldybėje konkursą laimėjusia UAB „Eigesa“. Yra įsitikinusių, kad darbai buvo specialiai vilkinami. Ūkio komiteto posėdžio metu Ūkio skyriaus vedėją vaduojanti Irena Rudzkienė patikino, kad darbus atlieka silpnas rangovas. Konkursą laimėjusios bendrovės direktorius Eimantas Baravykas teigė, kad darbai pradėti tik po sutarties pasirašymo. Savivaldybė, atsižvelgdama į Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos rekomendacijas ir UAB „Šakių vandenys” kreipimąsi, skyrė skirti 71 tūkst. 390 litų numatytiems darbams atlikti. E. Baravykas patikino, kad kokybiškas vanduo gyventojus pasieks tik kitų metų pirmąją savaitę. „Paprašyta daug daugiau darbų atlikti. Technologijos labai sudėtingos. Septyni žmonės dirba nuolatos. Dirbsime ir tarpušventy, bet iki sausio pirmos tikrai nesuspėsime“, - sakė bendrovės direktorius, „Šakių vandenų“ direktorius V. Litinskas patikino, kad bendrovei rajone priklauso 70 vandentiekių ir iš jų 60-yje tiekiamas geriamasis vanduo mažiau ar daugiau neatitinka europinių standartų.