Šakiečiai sulauks kvalifikuoto specialisto pagalbos

matonieneVioleta SEREDŽIUVIENĖ
 
Šakių rajono savivaldybėje gruodžio 4 dieną, trečiadienį, savivaldybės mero kabinete diskutuota apie aktualiausias daugiabučių namų renovacijos problemas rajone, jų sprendimo būdus. Šakiečiams pagalbos ranką ištiesti pažadėjo diskusijoje dalyvavusi Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė bei Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) vadovas Valius Serbenta.
 
Nuotr. Šakių rajono savivaldybės vadovai, norėdami gauti atsakymus į svarbiausius probleminius klausimus, kylančius dėl būstų renovavimo programos įgyvendinimo rajone, patys inicijavo susitikimą su viceministre D.Matoniene bei Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros vadovu V. Serbenta.
 
Šakių rajone, kaip ir daugelyje kitų rajonų, daugiabučių namų renovacija vyksta ne itin sklandžiai. Aplinkos ministerija jau patvirtino II etapo eigos planą. Iki 2014 metų gruodžio mėnesio turi būti parengti renovuotinų namų investicijų planai, įvykę jų aptarimai, vardinio balsavimo principu gauti gyventojų pritarimai, kredito įstaigos pritarimas dėl investicijų ir įvykę viešieji darbų rangos bei techninių projektų pirkimo konkursai. Centrinės perkančiosios organizacijos kataloge (CPO) pradedamos formuoti techninės sąlygos techninio projekto rengimui ir statybos rangos darbų pirkimui. Kaip pastebėjo rajono savivaldybės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Asta Cikanienė, kol kas tenka susidurti su įvairiomis problemomis, kurios kyla dėl klaidingai paruoštų investicijų planų ar kitų techninių dalykų.
 
Šakiečiams projektus rengė viena šiauliečių projektavimo įmonė. „Mums labai reikia realios pagalbos, kad šiame pirmajame etape galėtume išbristi iš susikaupusių bėdų. Vėliau darbas turėtų sektis sklandžiau,“- sakė A.Cikanienė. Susirinkime dalyvavo ir daugiabučių renovaciją rajone vykdančios UAB „Šakių vandenys“ vadovas  Vaidas Litinskas, administratorius Darius Mikelionis, inžinierius  Giedrius Pulokas, kuriems tenka pagrindinė atsakomybė dėl sėkmingo projektų įgyvendinimo. Anot administratoriaus D.Mikelionio, iš gyventojų teko išgirsti įvairių priekaištų, kadangi kiekvienas nori žinoti konkrečius skaičius, kiek jam kainuos buto renovavimas. Kol kas įmonės specialistai tokių skaičių pateikti negali dėl objektyvių priežasčių. Bendrovė dirba su 15 investicinių projektų. „Jei kyla abejonės dėl investicijų plano kokybės ar dėl tam tikrų techninių dalykų, susijusių su CPO katalogu,  būtina viską iki galo išsiaiškinti. Mes pasiruošę jums suteikti visą reikalingą pagalbą. Sprendimus turėsite priimti būtent jūs, o ne kas nors kitas“,- sakė viceministrė D.Matonienė. Antrajame daugiabučių namų renovacijos etape dalyvauja 25 namai. Anot viceministrės, norint išvengti klaidų, reikia reikalauti, kad investicijų plano rengėjas atvyktų į  vietą ir atliktų vizualinę namo apžiūrą, suderintų visas detales. Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) vadovas V. Serbenta sutiko su šakiečių pretenzijomis, kad projektų rengėjai privelia daug grubių klaidų ir elgiasi neetiškai. Anot jo, itin atsargiai reikia pasirašinėti projektų perdavimo sutartis. „Tas institucijas, kurios dirbs nekompetentingai, viešinsime žiniasklaidoje, kad jos šiame procese toliau nedalyvautų. Na o problemų nereikia bijoti,- jas tik reikia išspręsti. Mes visada pasiruošę padėti, suteikti visą reikalingą realią pagalbą“,- patikino viceministrė D. Matonienė. Su rajono vadovais buvo susitarta, kad į Šakius pagal suderintą grafiką atvyks kompetentingas Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros specialistas ir suteiks visas reikalingas konsultacijas bendrovės „Šakių vandenys“ bei savivaldybės specialistams.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.