Dėmesys reiškiniui – prekyba žmonėmis

sintautai varpasPraėjusią savaitę Seime vykusioje konferencijoje aptarti prekybos žmonėmis klausimai. Minčių apie plačiai pasaulyje paplitusį reiškinį klausėsi ir rajono moksleiviai bei pedagogai.
 
Nuotr. Seime vykusioje konferencijoje dalyvavo Sintautų pagrindinės ir Šakių „Varpo“ mokyklų moksleiviai.
 
Pasaulyje paplitęs fenomenas – prekyba žmonėmis – praėjusią savaitę sulaukė didesnio dėmesio. Rugsėjo 17–18 d. VO „Gelbėkit vaikus“ kartu su Seimo Žmogaus teisių komitetu organizavo tarptautinę konferenciją „Iššūkiai kovojant su prekyba žmonėmis“. Renginio metu moksleiviai diskutavo, kaip atpažinti prekybos žmonėmis riziką, kaip reaguoti kritinėje situacijoje, kaip saugiai įsidarbinti, apsaugoti save ir kitus. Diskusijoje dalyvavo po aštuonis Sintautų pagrindinės mokyklos ir Šakių „Varpo“ mokyklos moksleivius. Juos lydėjo socialinės pedagogės Jūratė Arštikaitienė, Astra Ilgūnaitienė.

Prekyba žmonėmis daugelyje valstybių yra įvardinama kaip moderni vergijos forma. 2014 m. paskelbtais „Eurostat“ duomenimis, per 2010–2012 m. 28 ES valstybėse buvo nustatytos 30 tūkst. 146 aukos, iš kurių net 65 proc. ES piliečiai. Net 80 proc. aukomis tampa moterys. Taip pat nuo prekybos žmonėmis nukenčia daugiau kaip tūkstantis vaikų. Dažniausiai aukos seksualiai išnaudojamos.

2014 m. Lietuvos institucijos vykdė 24 tyrimus, susijusius su prekyba žmonėmis (2013 m. – 23). Baudžiamojon atsakomybėn patraukta 40 kaltinamųjų (2013 m. – 18), nuteista 18 (2013 – 11) prekiautojų žmonėmis. 2014 m. skirtos laisvės atėmimo bausmės nuo 1,5 iki 7,5 metų.

Tarptautiniai ekspertai atkreipia Lietuvos dėmesį į institucijų veiksmų koordinavimo ir bendradarbiavimo stoką, sunkumus identifikuojant aukas, specialistų kompetencijos ir noro dirbti su nukentėjusiais stoką. Neretai pačios aukos būna apkaltintos, kad pateko į nemalonią situaciją. Be to, auka realios pagalbos sulaukia tik iš NVO.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.