Priekaištų švietimo įstaigoms neturi

Kasmet prasidedant naujiems mokslo metams Šakių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus atsakingieji asmenys kartu su veterinarijos ir visuomenės sveikatos centro atstovais lankosi rajono švietimo įstaigose. Naujam startui įstaigos pasiruošusios puikiai, tik dviem jų reikia naujų sprendimų.
 
Apžiūrėti rajono švietimo įstaigų į keturias dienas trukusį žygį šiemet išsiruošė Šakių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas, vyriausioji specialistė Sofija Liudžiuvienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šakių skyriausvyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė Birutė Bacevičienė, Marijampolės visuomenės sveikatos centro specialistė Genovaitė Rankauskienė.

E. Pauliukėno teigimu, rajono švietimo įstaigos buvo tinkamai pasiruošusio sutikti naujus mokslo metus. „Švietimo įstaigose, kurios gavo piniginę injekciją, kaip Šakių „Varpo“ mokykla, Lekėčių mokykla, Griškabūdžio gimnazija, buvo atlikti žymesni remonto darbai, – sakė E. Pauliukėnas. – Žinoma, tų mokyklų, kuriose anksčiau atlikti stambesni remontai, kaip Lukšių Vinco Grybo gimnazija, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija, Gelgaudiškio pagrindinė mokykla, belieka tik „pasigražinti“, negalima lyginti su tomis, kurios patalpas atnaujino savomis lėšomis“. Gerą įspūdį paliko Žvirgždaičių progimnazija, Sintautų mokykla ir darželis, Šakių „Žiburio“ gimnazija, Meno mokykla.

Tačiau esama ir įsisenėjusių sopulių. Kaip pastebėjo E. Paliukėnas, didžiausias galvos skausmas yra Griškabūdžio gimnazijos Barzdų pradinio ugdymo skyrius. Pradinukai ir darželinukai įsikūrė dideliame pastate, kuriame ir sporto salė šildoma. „Šio skyriaus kūrenimui lėšų sunaudojama vos ne daugiau nei Griškabūdžio gimnazijai. Daugybę metų tai tęsiasi. Bet nieko nesumąstome“, – kalbėjo vedėjas.

Ne mažiau sudėtinga padėtis ir Sintautų pagrindinės mokyklos Beržynų pradinio ugdymo skyriuje, kurį lanko keli mokiniai ir darželinukai. „Čia irgi reikia spręsti bėdas dėl pastato išlaikymo. Žiemą šildoma beveik nenaudojama sporto salė. Būtina padaryti, kad šildomos būtų tik tos patalpos, kur yra žmonių. Manau, reikia sukelti žmones kiek įmanoma kompaktiškai. Nesurandame sprendimų, kaip tai reikėtų padaryti“, – sakė vedėjas.  

Visose mokyklose specialistų užtektinai. „Jeigu kas išeina į užtarnautą poilsį, tai specialistų jį pakeisti tikrai yra“, – teigė E. Pauliukėnas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.