Susitikimo metu pristatydamas VDU ir jo išskirtinumą iš kitų aukštųjų mokyklų, prof. J. Augutis priminė, kad jų universitetas Lietuvoje pasirašęs bendradarbiavimo sutartis su daugiau nei 110 ikimokyklinio, pradinio ugdymo įstaigų, mokyklų bei gimnazijų. Tarp jų – ir su Šakių „Varpo“ mokykla bei Šakių „Žiburio“ gimnazija, su kuria ir norima užmegzti glaudesnius ryšius.
Jis siūlė pirmiausiai pasikalbėti, o tada žiūrėti, kokius bendrus žingsnius gali daryti, nes pasiūlymų paletė yra labai plati – galima apsiriboti bendradarbiavimo sutartimi, galima suteikti mokyklai VDU vardą ir tas įpareigotų bendradarbiauti giliau, arba galima kartu su savivaldybe tapti mokyklos steigėjais. Viskas priklauso nuo mokyklos galimybių, norų ir lūkesčių, kuriuos svarbu susiderinti.
Praeitų metų lapkritį VDU apsilankę rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas parvežė į Šakius gerą naujieną – galimybę Šakių „Žiburio“ gimnazijai turėti VDU gimnazijos statusą. Tai, pasak mero Raimondo Januševičiaus, suteiktų mūsų jaunajai kartai ir kitokias perspektyvas, ir kitokias galimybes. Jam, kaip rajono vadovui, labai svarbus ne tik gimnazijos išlikimas, bet ir ambicingas siekimas, kad ji galbūt galėtų tapti viena iš dominuojančių Marijampolės apskrityje.
Pasak D. Jakavičiaus, jei yra tikimybė, jog po kokių penkerių ar aštuonerių metų „Žiburys“ gali likti vienintele rajone gimnazija, galbūt nereikėtų galvoti apie vieną kryptį ar ir toliau turėti tik dvi VDU inžinerines klases, bet, jo nuomone, reikėtų siekti VDU gimnazijos statuso. Tai Šakių „Žiburio“ gimnazijai būtų prestižo reikalas.
Tiesa, jis kritikavo „Žiburio“ gimnazijos sprendimą, kad šiais mokslo metais VDU inžinerinėse klasėse, beje, kaip ir KTU klasėje, mokosi tik atrinkti gabiausi vaikai iš visos laidos ir papuolė ne visi norėję. Pasak vicemero, čia buvo sulaužytas vaiko tobulėjimo principas, apie kurį kalba ir kuriuo vadovaujasi VDU, todėl pažadėjo, kad tokios segregacijos ateinantį rudenį nebus.
Jam pritardamas D. Aštrauskas kalbėjo, kad „VDU būtų dar vienas saldainis, kurio galėtų paragauti ne tik vienoje klasėje besimokantys vaikai, bet visi gimnazijos mokiniai“.
Tačiau optimizmu tryško ne visi. Galbūt tik rajono vadovai ir tokiai minčiai pritarę Šakių „Žiburio“ gimnazijos tėvų komiteto atstovai – Giedrius Pulokas ir Lina Tarnauskienė. Jų manymu, sveikintinas aukštųjų mokyklų artėjimas prie vidurinį išsilavinimą teikiančių įstaigų. Patekus į aukštąją mokyklą, iš patirties žinome, papuoli į kitą pasaulį, kur reikia išmokti mokytis. Nors tėvams ir kilo klausimų, tačiau, galvodami apie vaikų ateitį, jie pritarė, kad reikėtų pasinaudoti visomis VDU siūlomomis galimybėmis. Visgi gimnazijos mokytojai VDU atstovus priėmė tylomis, be didesnio entuziazmo. Pokalbis, kurio laukė VDU atstovai, galima sakyti, neįvyko. Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Margarita Liukaitienė pokalbio pabaigoje, norėdama paaiškinti tėvams apie ugdymo procesą, sakė: „Gal tėveliams atrodo vienaip, mums visiškai kitaip, plius dar tie nurodymai, kurie krinta iš dangaus kaip rudens lapai kiekvieną savaitę, kiekvieną dieną. Žinokit, mokytojams tai yra pakankamai sudėtinga suderinti labai įvairių institucijų reikalavimus, prašymus ir norus. O vis tiek didžiausias tėvelių, kurie atveda vaikus į šitą gimnaziją, noras, kad jie gerai išlaikytų egzaminus ir įstotų į aukštąją mokyklą.“
Tokia gaida pasibaigus susitikimui, išvykdamas rektorius išsakė abejonę, ar gimnazija pasirengusi žengti žingsnį artimesnio bendradarbiavimo link. Tačiau dar turi pusę metų apsispręsti, nes pokyčiams reikėtų pasiruošti nuo naujų mokslo metų pradžios.
Kaip žinia, jau dvejus metus „Žiburio“ gimnazija bendradarbiauja su Kauno technologijos universitetu (KTU) – įsteigta KTU klasė.