Vis populiariau profesiją įgyti pameistrystės būdu

Vienas iš didžiausių šio laikmečio iššūkių, – įvairių kvalifikacijų darbuotojų trūkumas, o ir esamiems ne visada pakanka kompetencijų. Todėl vis labiau populiarėja profesijos mokymasis darbo vietoje pagal pameistrystės modelį.

Pasak Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėjos Marijos Jurgilienės, jų skyrius suteikia galimybę profesinį mokymą vykdyti pameistrystės būdu, kai teorija dėstoma profesinio rengimo centre, o praktinis mokymas vykdomas darbo vietoje. Verslas turi galimybę kartu su švietimo įstaiga formuoti mokymo turinį ir užsiauginti jų poreikius atitinkančius specialistus.
 
Kaip informavo M. Jurgilienė, šiais mokslo metais tokiame projekte ketina dalyvauti trys verslo įmonės – UAB „Gulbelė“, kuri yra profesinio rengimo centro lyderiaujantis partneris, UAB „EBE house“, kurianti filialą Kudirkos Naumiestyje, ir Jiezno UAB „Juta“. Netrukus su jais bus pasirašytos trišalės sutartys dėl pardavėjų-konsultantų, stalių ir apdailininkų profesinio rengimo pagal pameistrystės modelį.

Mokytis profesiniame rengimo centre profesijos pameistrystės būdu naudinga ir mokiniui, ir verslo įmonei, nes subsidiją gauna ir pameistrys, ir jį mokantis meistras. Šiemet pagal šį modelį Kudirkos Naumiesčio skyrius planuoja priimti apie 10 studentų.

Pasibaigus pameistrystės darbo sutarčiai su įmone ar kita įstaiga, ją įprastai galima keisti nuolatinio darbo sutartimi, tad pameistrių įsidarbinimas didesnis nei mokinių, kurie profesinę kvalifikaciją įgyja įprastu būdu.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.