Tarp rajono gimnazistų geriausi – šakiečiai

gamtukai ziburys
Šakių „Žiburio“ gimnazijos komanda konkurse užėmė trečią vietą. D. Pavalkio nuotr.


Praėjusį penktadienį Šakių „Žiburio“ gimnazijoje vyko tradiciniu tapęs regioninis gamtos ir tiksliųjų mokslų konkursas „Gamtukai 2023“. Šiemet jame jau 17-tą  kartą susirungė devynios komandos iš visos Marijampolės apskrities.  
 
Sveikinimo žodį tarė ir renginio pradžią paskelbė Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorius Robertas Sakas. Jis pabrėžė, kad šiame konkurse visada nugali draugystė, linkėjo atsipalaiduoti ir ne tiek siekti pačio geriausio rezultato, kiek pažvelgti į mokslą kitomis akimis ir pagilinti savo žinias.

Mūsų rajono garbę gynė Griškabūdžio, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, Lukšių Vinco Grybo ir Šakių „Žiburio“ gimnazijų moksleiviai. Jie susirungė su Pilviškių „Santakos“, Marijampolės Rygiškių Jono, Kybartų Kristijono Donelaičio, Vilkaviškio „Aušros“ ir Gražiškių gimnazijų komandomis.

Kompetentingą komisiją sudarę jų mokytojai vertino konkurso dalyvių chemijos, fizikos, matematikos, informatikos ir biologijos žinias.

Konkurso metu moksleiviai galėjo pasirinkti 10-ies arba 5-ių taškų vertės gamtos bei tiksliųjų mokslų klausimus. Taisyklėse numatyta, kad atsakymą į klausimą komandos privalo pateikti per vieną minutę. Jei komanda į 10-ies taškų vertės klausimą atsako neteisingai, kitos komandos, atsakydamos į klausimą raštu, turi galimybę papildomai pelnyti taškų.

Konkurso metu nebuvo galima naudotis telefonais, planšetėmis ar žinynais. Vienintelis kietasis diskas, iš kurio gimnazistai galėjo semtis informacijos, buvo jų galvose sukauptos žinios. Beje, komandos galėjo pasiprašyti vienos pagalbos – minutės internete, sirgalių pagalbos arba 10-ies taškų klausimą pasikeisti lengvesniu 5-ių taškų klausimu.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Vilkaviškio „Aušros“, Marijampolės Rygiškių Jono ir Šakių „Žiburio“ gimnazijų komandoms.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.