
Sausio 27 d. vykusiame Švietimo įstaigų vadovų susirinkime buvo aptarti aktualiausi einamieji klausimai – nuo darbo užmokesčio skaičiavimo pasikeitimų iki ugdymo įstaigų renovacijos darbų eigos bei sėkmingai veikiančio draudžiamų medžiagų vartojimo ar turėjimo algoritmo.
Susirinkime buvo pasidalinta informacija apie darbo užmokesčio skaičiavimo sistemos pasikeitimus, taip pat buvo paskelbtos vadovų kasmetinių vertinimų datos – rajono meras Raimondas Januševičius ugdymo įstaigų vadovų 2024 m. pasiektus rezultatus įvertins iki vasario pabaigos. Jeigu veikla bus atitinkanti ir viršijanti lūkesčius, tai tokiu atveju gali būti taikoma viena iš skatinimo priemonių – kintamosios dalies 15 procentų nustatymas. Kitais atvejais, priklausomai nuo įvertinimo, kintamosios dalies dydis taip pat gali būti nustatytas atitinkamai mažesnis. Pabrėžta, kad vertinamas yra ugdymo procesas, ne būsimos užduotys ir juo labiau ne statybos.
Nemažai dėmesio sulaukė rajono savivaldybės mero pasiteiravimas apie psichotropinių medžiagų vartojimą ir elektroninių cigarečių rūkymą ugdymo įstaigose. Kadangi nepilnamečių psichotropinių medžiagų vartojimas ir platinimas mokyklose yra opi problema, siekiant užkirsti kelią narkotinių medžiagų ir elektroninių cigarečių patekimui į ugdymo įstaigas, nuo pernai vasario 1 d. yra įsigalioję visoms mokykloms vienodi reagavimo algoritmai. Praėjus bemaž metams nuo jų įvedimo, ugdymo įstaigų vadovai dalijosi patirtimis, kurios, beje, gana džiuginančios. Vadovai pasakoja, kad algoritmą tenka retkarčiais panaudoti, jis pasiteisina. „Žiburio“ mokyklos direktorius Robertas Sakas pusiau juokais sako, kad džiaugtis reikia patyliukais, nes algoritmas tikrai veikia, būta keletas atvejų, kai jį prisireikė panaudoti, tačiau bet kokiu atveju ši prevencinė veikla, bendradarbiavimas su policija labai džiugina: „Baigėsi veipinimas tualetuose, paretėjo išvažiavimai automobiliais iš mokyklos teritorijos. Bet jei veipinimai mokyklose baigėsi, tai pasivaikščiojant su žmona vakarais parke, tenka vis vieną kitą užtikti. Dažniausiai išgirstame atsižadėjimą, kad daugiau taip nedarys. Taip ir dirbame prevencinį darbą net ir po mokyklos.“
Kiti vadovai taip pat daugiau mažiau kalbėjo tą patį, kad naujoji priemonė veiksminga. Kudirkos Naumiesčio direktorius Romualdas Vadluga, tiesa, pastebėjo, kad nors priemonė ir veiksminga, mokiniai tobulėja ir paties veipinimo neatsisako, tiesiog gudriau pasirenka parūkymo vietas ir grįžta į mokyklą jau „kvepiantys“.
Tarp kitų einamųjų klausimų vadovai buvo paraginti įtraukti savo mokyklų bendruomenes ieškant kandidatų, galinčių tapti mūsų krašto ambasadoriais ir garbės piliečiais. Taip pat dėmesio buvo skirta atskirų ugdymo įstaigų renovacijos darbų eigai aptarti, o susirinkimo pabaigoje pasidžiaugta aktyviu STEAM laboratorijų naudojimu – vietoj numatytų 100 valandų buvo išnaudota net 115. Atsižvelgiant į tai, šiais metais numatyta įsigyti 115 valandų moksleivių darbui laboratorijose, taip siekiant užtikrinti kuo kokybiškesnį mokinių praktinį mokymąsi.