Stovyklavo jaunieji šauliai

Stovykloje dalyvavę jaunieji šauliai mokėsi teorinių žinių, disciplinos bei kitų įgūdžių. Organizatorių nuotr.

Vasario 17–19 dienomis Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje vyko įvadinė jaunųjų šaulių stovykla, kurioje dalyviai ruošėsi I–II ugdymo pakopoms.

Į tradicinę stovyklą jaunuosius šaulius pakvietė Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4-oji rinktinė. Tris dienas apie 100 stovyklautojų, tarp kurių nemažai ir iš mūsų rajono, tobulino savo įgūdžius ir gilino žinias įvairiose srityse: mokėsi orientavimosi, kaip suteikti pirmąją pagalbą, kaip ir kada naudoti kariškus mazgus, kaip įkurti skirtingų tipų laužus, karinės disciplinos, susipažino su išgyvenimo paketu ir kita.

sauliai bubleliaiOrganizatorių nuotr.

Be teorinių žinių, stovyklautojai praktiškai taikė įgytą patirtį – stiprino ištvermę, drausmę ir pasirengimą būsimiems iššūkiams.

„Tai buvo trys dienos kupinos veiksmo, naujų patirčių ir šauliškos dvasios!“ – sako ir stovyklos organizatoriai ir patys dalyviai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pavyks rasti kompromisą dėl poligono Kapčiamiestyje?

klausimelis 01 16Zigmas iš Gotlybiškių:

Stebiu įvykius. Vyksta toks bardakas. Manau, kad Lietuvai reikalingas dar vienas poligonas. Aš tik už tai. Pavyks valdžiai rasti kompromisą ir susitarti su Kapčiamiesčio gyventojais. Ir karinis poligonas bus įsteigtas. Poligono reikia Kapčiamiestyje. Todėl, kad ten pasienis. Jame būtų dislokuoti užsienio kariai. Karių yra daug, o kur jiems praktikuotis? Ir saugiau bus. 

klausimelis 01 16 2

Arūnas iš Šilgalių:

Aš nežiūriu, neklausau, neskaitau televizijos, radijo, laikraščių. Negaliu atsakyti, ar reikia to karinio poligono. Neturiu kompetencijos ir nenoriu spekuliuoti nuomone. Nors suprantu, kad mes negalime gyventi, kaip iki šiol gyvenome nieko nedarydami, tiktai susirūpinimus reikšdami. Pas mus daugiausiai viskas kalbų lygyje vyksta. Čia ne tai, kad pas mus, čia Europos Sąjungoje taip gyvena.

europos pulsas350px

 
nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.