Ekonomikos mokytojai žinių sėmėsi konferencijoje

mokytojosRugpjūčio 29 dieną „Swedbank“ Asmeninių finansų institutas, bendradarbiaudamas su Švietimo ir mokslo ministerija bei Mokyklų tobulinimo centru, Vilniuje surengė antrąją Nacionalinę ekonomikos mokytojų konferenciją. Joje dalyvavo daugiau nei trečdalis Lietuvos ekonomikos mokytojų, tarp jų ir trys mūsų rajono mokyklų atstovės.

Nuotr. Iš konferencijos daug naudingų žinių ir naujienų savo mokiniams parvežė ekonomikos mokytojos (iš kairės į dešinę) Daiva Palukaitienė, Joana Štrimaitienė ir Rasa Blekaitienė.  


Šakių „Žiburio“ gimnazijos ekonomikos bei verslo ir vadybos pagrindų mokytoja Daiva Palukaitienė, Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus ekonomikos mokytojos  Rasa Blekaitienė ir Joana Štrimaitienė iš konferencijos savo mokiniams parvežė naujausių žinių apie Lietuvos ir pasaulio ekonomiką, euro ateitį, asmeninių finansų tvarkymą ir verslo savanorystės naudą.

Pasak D.Palukaitienės, ekonomikos ir verslo mokytojų darbo specifika lemia, kad privalome domėtis naujovėmis, ekonomikos aktualijomis, negalime kasmet kartoti mokiniams tų pačių tiesų, nes ekonominė situacija nuolat kinta, senos vadovėlinės tiesos kartais nebeatitinka realios ekonomikos dėsnių. Todėl ypač džiugu, kad „Swedbank“ jau dveji metai labai aktyviai padeda mokytojams susiorientuoti ekonomikos nūdienoje, suteikia galimybę diskutuoti, semtis patirties, tobulėti.
 
„Šiemetinės ekonomikos mokytojų konferencijos programa buvo itin turininga ir įdomi“, - įspūdžiais dalijosi mokytoja. Daug naudingos informacijos  suteikė įžvalgi „Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto Nerijaus Mačiulio dabartinės Lietuvos ir pasaulio ekonomikos apžvalga, Tomo Andrejausko euro  situacijos vertinimas ir įvedimo Lietuvoje prognozės.

„Ekonomikos mokytojų vertinimas rodo, kad finansinio raštingumo didinimas turėtų tapti vienu pagrindinių švietimo prioritetų. Siekiant ilgalaikės ir tvarios Lietuvos ekonomikos ir gyventojų asmeninės gerovės, ekonomikos mokytojams tenka labai svarbus vaidmuo“, - sakė „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė. Pernai ji mokytojams pristatė mokinių  finansinio raštingumo ugdymo metodinę medžiagą, šįkart pasakojo apie atsakingą skolinimąsi.

Vilniuje susirinkusius pedagogus pasveikinęs Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ragino mokytojus uždegti mokinius nebijoti imtis asmeninio verslo iniciatyvos. Apie finansinio raštingumo ir verslumo sąsajas kalbėjęs „Swedbank“ valdybos pirmininkas Antanas Danys priminė, kad mokykloje išugdyti įgūdžiai - atidėti net ir kelis centus, ilgainiui gali tapti asmeninės gerovės pagrindu.  

D.Palukaitienė akcentavo, kad visa „Swedbank“ parengta medžiaga mokytojams ypač naudinga, nes naujojoje ekonomikos ir verslumo vidurinio ugdymo programoje asmeninių finansų temai rekomenduojama skirti didelį dėmesį. Daugiausia klausimų mokytojai turėjo Finansų ministrei Ingridai Šimonytei, kuri pažymėjo, kad pastarieji metai parodė, jog vaikai mokykloje turėtų išmokti ne tik skaičiuoti obuolius ar spręsti sudėtingas lygtis, bet ir suprasti valstybėje vykstančius procesus. Ministrė labai įtikinamai kalbėjo apie valstybės piniginę, kurioje pinigų visuomet yra tik tiek, kiek mes patys į ją įdedame.  

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.