Didesnės nelaimės išvengta budrių kaimynų ir ugniagesių dėka

gaisras lepsiai
Nors ūkiniame pastate kilusį gaisrą pavyko greitai numalšinti, tačiau nuostolių neišvengta – sudegė garažas ir nemažai ūkio reikmenų. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Birželio 1 d. Lepšių kaimo (Lukšių sen.) gyventojo ūkiniame pastate kilęs gaisras, laimei, neišplito į kitus sodybos pastatus tik pastabių kaimynų dėka, kurie, laiku pastebėję ugnį, iškvietė ugniagesius, suskubo į pagalbą gelbėjant turtą, atvežė ir talpyklą vandens. Todėl nukentėjusieji nuoširdžiai dėkoja kaimynams bei ugniagesiams.

Pranešimas apie Lepšių k. Lepšių g. ūkiniame pastate kilusį gaisrą buvo gautas apie 13 val. Gaisro gesinti atvyko trys ugniagesių autocisternos iš Lukšių, Šakių bei Griškabūdžio. Šiems atvykus, medinis garažas ir greta esantis medinis ūkinis pastatas degė atvira liepsna. Kaip pasakojo sodybos šeimininkė Rita Neverauskienė, vidurdienį namuose nieko nebuvo, vyras buvo darbe, ji su dukra buvo išvykusios pas šeimos gydytoją į Lukšius.

„Sūnus išvažiavo su drauge žvejoti, mes su dukra apsirengėm, jai pas daktarą reikėjo, ir išvažiavom. Garažo durys buvo atidarytos, viskas buvo tvarkoje. Tik atvažiavom, vyras skambina – kas pas mus dega? Tuomet kaimynė Jurgita paskambino ir pranešė, kad dega garažas, – pasakoja Rita. – Ačiū Dievui, kad stubelė liko sveika. Jei būtų toks vėjas kaip vakar, būt viskas supleškėję.“

Sodybos šeimininkė prisiminė, kad kaime, minėtoje gatvėje gal jau trys gaisrai yra kilę. Ji patikina, kad pastatas nebuvo draustas.

Sodybos šeimininkas Linas iš darbovietės, esančios vos už kelių kilometrų, taip pat skubiai parlėkė ir pirmiausiai puolė gelbėti prie ūkinio pastato buvusių dviejų šunų. Gelbėti iš degančio pastato ūkio reikmenis, padėti ugniagesiams gesinti gaisrą subėgo ir kaimynai.

Vos už kelių šimtų metrų gyvenanti Birutė Tamaliūnienė pasakojo, kad jai taip pat paskambino kaimo gyventojai ir teiravosi, ar dukros namuose nieko nėra.

„Sako, ar nieko nėra Neverauskų namuose, dūmai iš garažo verčiasi. Ir aš puoliau skambinti gaisrinei, sakau – kvieskit Lukšių ir Griškabūdžio gaisrines, kad greičiau atvažiuotų, ir atlėkiau prie dukros namų. Nors ir persigandusi buvau, bet susigaudžiau ir sakau – atjunkit pirmiausiai elektros kirtiklius, kad žmonių nenutrenktų. Žentas iš fermos parlėkė, subėgo kaimynai, kiek spėjo, tiek iš garažo išnešė, – šoko ištikta pasakojo Birutė. – Prieš du metus už kelių namų kilo gaisras, sudegė moteris. Žinokit, gaisras taip yra baisu... Vaikus nuolat perspėdavau, kad tik kabelius iš rozečių išsitrauktų. Aš pati tik šaldiklį ir šaldytuvą palieku, kai išvažiuoju iš namų, pasižiūriu, ar televizorius išjungtas.“

Moteris ir dukra Rita ypač nuoširdžiai dėkoja kaimynui Regimantui Pavalkiui, kad šis atvežė talpyklą vandens, bei jo žmonai Daivutei, taip pat kaimynams Jurgitai ir Virginijui Moleikaičiams, Grikiečiams, Misiukevičiams bei visiems, suskubusiems padėti nelaimėje, be abejo, ir profesionaliai darbą atlikusiems ugniagesiams.

Įvykio vietoje dirbę ugniagesiai taip pat kalbėjo, kad viskas dar laimingai baigėsi vien todėl, kad gaisras buvo laiku pastebėtas, pagelbėjo ir ūkininko atvežtas vanduo.

Kaip skelbia Priešgaisrinis gelbėjimo departamentas, gaisro metu sudegė garažas, pusė ūkinio pastato ir viduje laikyti ūkio reikmenys. Išnešti du dujų balionai. Kaip patikslino Šakių PGT vyriausiasis specialistas Gintaras Ščajevas, minėto gaisro priežastis – elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.