Prokuroras byloje nutarimą jau priėmė

zimnickas vaidas1
Teismo prašoma Vaidą Zimnicką atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, uždrausti ketverius metus dalyvauti rinkimuose ir dirbti valstybės tarnyboje, savivaldybės įstaigose. D. Pavalkio nuotr.


Kaip jau skelbėme anksčiau, dėl balsų pirkimo antrajame rinkimų ture už išrinktąjį merą Raimondą Januševičių įtariamasis Vaidas Zimnickas kaltu prisipažino visiškai, praėjusią savaitę prokuroras byloje priėmė nutarimą, tad šioje istorijoje belieka sulaukti teismo verdikto.
 
Gegužės 12 d. V. Zimnickui buvo įteiktas galutinis pranešimas apie įtarimą, taip pat jis teikė prašymą atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą su charakterizuojančiais duomenimis apie save. Laiduoti sutiko žmona Vaida Zimnickienė.

Nustatyta, kad įtariamasis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, kuri priskiriama prie nesunkių nusikaltimų, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, charakterizuojamas teigiamai, tad teigiama, kad yra pagrindo manyti, kad laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų, ir civilinis ieškinys nėra reiškiamas.

Kadangi yra sąlygos ir pagrindas taikyti LR BK 40 str. (Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą), todėl V. Zimnickas nuo baudžiamosios atsakomybės atleistinas pagal laidavimą ir ikiteisminis tyrimas nutrauktinas. To byloje teismo prašo ir prokuroras Linas Frančiakas – perduoti įtariamąjį V. Zimnickienės atsakomybei pagal laidavimą be užstato dvejiems metams. Taip pat prašoma panaikinti V. Zimnickui paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 68 str. prašoma teismo uždrausti V. Zimnickui ketverius metus dalyvauti Prezidento, Seimo, Europos Parlamento, savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Taip pat – atimti teisę ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje ar savivaldybės įstaigose. Kaip minėta, sprendimą byloje dar turi priimtas teismas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.