Prokuroras byloje nutarimą jau priėmė

zimnickas vaidas1
Teismo prašoma Vaidą Zimnicką atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, uždrausti ketverius metus dalyvauti rinkimuose ir dirbti valstybės tarnyboje, savivaldybės įstaigose. D. Pavalkio nuotr.


Kaip jau skelbėme anksčiau, dėl balsų pirkimo antrajame rinkimų ture už išrinktąjį merą Raimondą Januševičių įtariamasis Vaidas Zimnickas kaltu prisipažino visiškai, praėjusią savaitę prokuroras byloje priėmė nutarimą, tad šioje istorijoje belieka sulaukti teismo verdikto.
 
Gegužės 12 d. V. Zimnickui buvo įteiktas galutinis pranešimas apie įtarimą, taip pat jis teikė prašymą atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą su charakterizuojančiais duomenimis apie save. Laiduoti sutiko žmona Vaida Zimnickienė.

Nustatyta, kad įtariamasis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, kuri priskiriama prie nesunkių nusikaltimų, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, charakterizuojamas teigiamai, tad teigiama, kad yra pagrindo manyti, kad laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų, ir civilinis ieškinys nėra reiškiamas.

Kadangi yra sąlygos ir pagrindas taikyti LR BK 40 str. (Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą), todėl V. Zimnickas nuo baudžiamosios atsakomybės atleistinas pagal laidavimą ir ikiteisminis tyrimas nutrauktinas. To byloje teismo prašo ir prokuroras Linas Frančiakas – perduoti įtariamąjį V. Zimnickienės atsakomybei pagal laidavimą be užstato dvejiems metams. Taip pat prašoma panaikinti V. Zimnickui paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 68 str. prašoma teismo uždrausti V. Zimnickui ketverius metus dalyvauti Prezidento, Seimo, Europos Parlamento, savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Taip pat – atimti teisę ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje ar savivaldybės įstaigose. Kaip minėta, sprendimą byloje dar turi priimtas teismas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar prisiimti atsakomybę atsistatydinant yra tinkamas sprendimas?

klausimelis 04 12Danutė iš Paluobių:

Atsistatydinti – lengviausias kelias. Nemanau, kad toks požiūris yra teisingas. Geriau, kad ministrai patys išspręstų susidariusias problemas, nes iki jų kadencijos pabaigos liko labai mažai laiko. 

klausimelis 04 12 2

Vytautas iš Lepšių:

Nelabai. Jei prisidirbi, tai turi pats ir ištaisyt, išsisrėbt tą košę, o ne trauktis. Nors kas žino, kodėl taip nutinka. Gal ministrai nesusikalba su Vyriausybe.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.