Pradėjo tyrimą dėl galimai negrąžinto buvusio mero telefono

Šakių rajono savivaldybės administracija kaltina buvusį merą Edgarą Pilypaitį esą šis negrąžino telefono, kuriuo naudojosi eidamas mero pareigas. Buvęs rajono vadovas sako, kad tai eilinės audros kėlimas ir politinis kerštas.
 
Kaip patikslino Marijampolės apylinkės prokuroras Artūras Bartusevičius, sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą pradėtas gavus savivaldybės pareiškimą, kad galimai grąžintas ne tas telefonas, kuriuo eidamas pareigas naudojosi E. Pilypaitis.

„Yra priimtas sprendimas jį apklausti specialiuoju liudytoju“, – informavo prokuroras, paaiškinęs, kad kol kas nėra pakankamai duomenų įtarimams pareikšti, o kaip buvusio mero statusas keisis tyrimo eigoje, parodys laikas.

Tyrimą dėl turto pasisavinimo pagal Baudžiamojo kodekso 183 straipsnį atlieka Kazlų Rūdos policijos komisariatas.

E. Pilypaitis sakė, kad jam baigus eiti mero pareigas buvo pasirašyti turto perdavimo aktai, sudėti ne tik jo parašai, bet procese dalyvavo ir Bendrojo skyriaus vedėja Rita Vaičiūnienė, finansininkė Rasita Kupstaitienė.

„Yra perdavimo priėmimo aktai. Visi sąrašai buvo pateikti, ką perėmiau, turiu grąžinti, sudėti parašai. <...> Kur aš ką gavau pagal parašą ir ką aš neatidaviau? Įdomu. Tai arba bus sufalsifikuoti dokumentai... nes aš nieko neturiu“, – teigė buvęs meras ir svarstė, kad tai politinis kerštas.

Jis stebėjosi ir pačios žinios logistika, nes nors nuo perdavimo praėjo keletas mėnesių, iš administracijos niekas į jį patį nesikreipė. Be to, apie patį tyrimą pirmiau išgirdo iš žurnalistų, o ne iš policijos.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Ižganaičio, „kadangi nėra to telefono, o jo vertė gana didelė, jis gana naujas, buvo parašytas pareiškimas į policiją ir policija, išnagrinėjusi pareiškimą, pradėjo tyrimą“.

Kaip patikslino V. Ižganaitis, telefonas buvo pirktas 2021 m. rugsėjo 27 d. už 795 eurus. Dabar davus neva būtent šį telefono aparatą kitam darbuotojui ir paaiškėjo, kad tai galimai kitas telefonas, net nelabai veikiantis, tad taip ir susizgribta esą trūksta savivaldybei priklausančio turto.

„Galimai gal atsiras, gal dar kas, nežinau. Buvo priimtas sprendimas kreiptis į policiją, vyksta tyrimas, daugiau kažką negaliu komentuoti“, – teigė administracijos direktorius.

Paklaustas, ar netrūksta daugiau savivaldybės turto, administracijos direktorius sakė, kad dabar tokios informacijos neturi, bet aiškinamasi.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.