Rajono gyventojai iš miškų grybus neša šimtais

grybaiAgnė NAUMAVIČIŪTĖ

Pastarosios dienos užkietėjusiems grybautojams ar mėgėjams – tarsi rojus: miškai pilni grybų, rodos, tik imk ir neškis. Mūsų rajono gyventojai taip pat nesnaudžia ir vyksta į savo pamėgtus miškus grybauti.

Nuotr. Šakiečiai ploja rankomis: grybų šalimais esančiuose miškuose tiek, kad per kelias valandas jų prisirenka pilną bagažinę.

Ritinių kaime gyvenanti Lina Urbutytė pasakojo, jog nuo mažens ir uogauja, ir grybauja – tai tampa kuo puikiausiu vasaros pragyvenimo šaltiniu. Moteris pasakojo, kad su šeima šį sezoną pirmą kartą grybauti vyko prieš dvi savaites, tačiau ne ką pešė – grįžo tik su keliais raudonviršiais. Tačiau praėjusios savaitės pabaiga ir ši savaitė atpirko visus nusivylimus, mat palankus oras grybus augina tarsi ant mielių.

L. Urbutytė pasakojo, jog grybauja Ritinių miškuose, o norint prisirinkti kuo daugiau derliaus tenka paėjėti nemenkus atstumus.

„Į mišką išsiruošiame maždaug šeštą valandą ryto. Apie pietus ar anksčiau jau vykstame namo, nešini keliais kibirais grybų. Žinoma, šiuo metu daugiausiai baravykų, tačiau yra ir lepšių, raudonviršių. Kartais grybaudami nueiname net iki 20 kilometrų“, – apie atstumus pasakojo grybautoja.

Šakiškis Antanas Drazdauskas su žmona grybauja jau daugelį metų. Vyriškis pasakojo, jog grybauti mėgsta ne tik jis ir žmona, tačiau su mielu noru miškan patraukia ir jų vaikai. Šeima iš surinkto grybų derliaus prasimano šiek tiek pinigų, mat žmonės su mielu noru juos perka. Vyriškis pasakojo, kad daugumą grybų parduoda, nes patys juos nelabai mėgsta. Šeimyna grybų ieškoti keliauja taip pat Ritinių miškų link. Anot A. Drazdausko, čia jų apstu. Pavyzdžiui, išvykę apie penktą valandą ryto po kelių valandų grybautojai grįžo nešini septyniais kibirais grybų. Drazdauskai ieškodami grybų taip pat nueina netrumpus atstumus – per penkias valandas iš viso apie 10 km ar daugiau.

„Dabar baravykų – net baisu kiek daug. Per kelias valandas prisirinkome šimtus. O žmonių, nors ir keista, labai mažai. Sutikome tik kelis grybautojus“, – įspūdžiais dalijosi vyriškis.

Beje, Drazdauskai teigė, jog nemėgsta po mišką dykai vaikštinėti, turi „slaptų“ vietų, kuriose ir randa daugiau grybų.

Šakietė Inga grybauja nuo pat mažens, dabar grybauti vyksta su savo vyru. Tiesa, moteris pasakojo, jog grybus renka ne pardavimui, o „savam šaldytuvui“. Juos raugia, verda, šaldo, džiovina. Inga sakė: kad ir kiek grybų prisirinktų, juos kažkam parduoti būtų paprasčiausiai gaila.

Šeimyna grybauti vyksta į Plokščius. Paskutinį kartą prieš kelias dienas pavyko parsivežti kelis kibirus grybų, rado 102 baravykus, kelis lepšius bei raudonviršius.

Moteris juokavo, jog grybaujant toli eiti nereikia, kai žinai geras, grybų mėgstamas vietas. Tiesa, pašnekovė sako, kad šiuo metu daug sukirmijusių grybų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.