L. Urbutytė pasakojo, jog grybauja Ritinių miškuose, o norint prisirinkti kuo daugiau derliaus tenka paėjėti nemenkus atstumus.
„Į mišką išsiruošiame maždaug šeštą valandą ryto. Apie pietus ar anksčiau jau vykstame namo, nešini keliais kibirais grybų. Žinoma, šiuo metu daugiausiai baravykų, tačiau yra ir lepšių, raudonviršių. Kartais grybaudami nueiname net iki 20 kilometrų“, – apie atstumus pasakojo grybautoja.
Šakiškis Antanas Drazdauskas su žmona grybauja jau daugelį metų. Vyriškis pasakojo, jog grybauti mėgsta ne tik jis ir žmona, tačiau su mielu noru miškan patraukia ir jų vaikai. Šeima iš surinkto grybų derliaus prasimano šiek tiek pinigų, mat žmonės su mielu noru juos perka. Vyriškis pasakojo, kad daugumą grybų parduoda, nes patys juos nelabai mėgsta. Šeimyna grybų ieškoti keliauja taip pat Ritinių miškų link. Anot A. Drazdausko, čia jų apstu. Pavyzdžiui, išvykę apie penktą valandą ryto po kelių valandų grybautojai grįžo nešini septyniais kibirais grybų. Drazdauskai ieškodami grybų taip pat nueina netrumpus atstumus – per penkias valandas iš viso apie 10 km ar daugiau.
„Dabar baravykų – net baisu kiek daug. Per kelias valandas prisirinkome šimtus. O žmonių, nors ir keista, labai mažai. Sutikome tik kelis grybautojus“, – įspūdžiais dalijosi vyriškis.
Beje, Drazdauskai teigė, jog nemėgsta po mišką dykai vaikštinėti, turi „slaptų“ vietų, kuriose ir randa daugiau grybų.
Šakietė Inga grybauja nuo pat mažens, dabar grybauti vyksta su savo vyru. Tiesa, moteris pasakojo, jog grybus renka ne pardavimui, o „savam šaldytuvui“. Juos raugia, verda, šaldo, džiovina. Inga sakė: kad ir kiek grybų prisirinktų, juos kažkam parduoti būtų paprasčiausiai gaila.
Šeimyna grybauti vyksta į Plokščius. Paskutinį kartą prieš kelias dienas pavyko parsivežti kelis kibirus grybų, rado 102 baravykus, kelis lepšius bei raudonviršius.
Moteris juokavo, jog grybaujant toli eiti nereikia, kai žinai geras, grybų mėgstamas vietas. Tiesa, pašnekovė sako, kad šiuo metu daug sukirmijusių grybų.