Kiek eurų pavyks išsunkti iš senų vandens tinklų?

vilkauskas vandenysŠakių savivaldybė ketina perpirkti senus vandens tinkus iš Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės. Ši aktualija buvo aptarta Kontrolės komisijos posėdžio metu (pirmininkas Mindaugas Tarnauskas).

Nuotr. „Šakių vandenų“ direktorius Kęstutis Vilkauskas teigė, kad nauji vandens tinklai savivaldybei kainuotų 1,2 mln. eurų.

Prieita prie išvados, kad reikia derėtis dėl tinklų išpirkimo kainos. Sugalvota, kad derybinei grupei galėtų priklausyti Kontrolės komisijos pirmininkas Mindaugas Tarnauskas, administracijos direktorius Evaldas Sniečkus, UAB „Šakių vandenys“ direktorius Kęstutis Vilkauskas ir kt. Jie važiuotų derėtis dėl žemesnės tinklų pardavimo kainos su Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės vadovu Petru Puskunigiu.
 
Iš tiesų, jau aštuonerius metus vyksta derybos dėl Griškabūdžio žemės ūkio bendrovei priklausančių tinklų. Šiuo metu tinklus vertina nepriklausomas turto vertintojas, ruošiami dokumentai pirkimui. Išvadose apie jų būklę skamba dviprasmiški teiginiai – „tinklai nusidėvėję, bet jų būklė patenkinama“. Šiemet sausio–gegužės mėnesiais bendrovė dėl tinklų turėjo apie 2 tūkst. eurų nuostolių. Manoma, kad šie tinklai Šakių savivaldybei kainuotų 200 tūkst. eurų. Nauji tinklai Šakių r. savivaldybei atsieitų 1,2 mln. eurų.

Tinklų perėmimo klausimas pasidarė opus, kai priimtas įstatymas, jog nuo 2016 metų vandenį gali tiekti tik tuo užsiimantys vandens tiekėjai (ne žemės ūkio bendrovė, kaip šiuo atveju). Jei tinklų nenupirks vandenį tiekianti bendrovė („Šakių vandenys“), vandens tiekimas nutruks 281 vartotojui. O garantuoti vandens tiekimą privalo savivaldybė. Tikimasi, kad abi pusės derybose rodys suinteresuotumą susitarti, nes žemės ūkio bendrovei tinklai taip pat nenaudingi.

 „Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.