Tarp daugiausiai darbuotojus atleidžiančių – ir „Lietuvos paštas“

AB „Lietuvos paštas“ atleidžia 90 darbuotojų – vykdo laiškininkų tinklo pertvarką. Lietuvos pašto nuotr.

Užimtumo tarnybos duomenimis, šiais metais tarp įmonių, kuriose numatyta atleisti daugiausiai darbuotojų, yra ir AB „Lietuvos paštas“, tad domina, ar tai palies ir Šakių rajoną.

Užimtumo tarnyba nurodo, kad AB „Lietuvos paštas“ atleidžia 90 darbuotojų – vykdo laiškininkų tinklo pertvarką.

Anot bendrovės komunikacijos projektų vadovo Luko Zadaracko, visoje Europoje, kartu ir Lietuvoje, besitraukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikis ir besikeičiantys klientų poreikiai neišvengiamai veikia ir darbo procesų organizavimą Lietuvos pašte.

„Per pastaruosius penkerius metus tradicinių pašto paslaugų apimtys Lietuvoje sumažėjo perpus, dėl to 2023 m. buvo nuspręsta imtis laiškininkų tinklo pertvarkos – peržiūrėti laiškininkų aptarnaujamų apylinkių dydžius ir įvesti penkių darbo dienų savaitę visiems laiškininkams (iki šiol jos neturėjo Vilniuje ir Kaune dirbantys laiškininkai)“, – atsakyme „Draugui“ rašo L. Zadarackas ir priduria, kad, įgyvendinant tinklo efektyvinimo pertvarką, Lietuvos paštas iš viso atleido apie 400 laiškininkų. Apie pusę jų sudarė Vilniuje ir Kaune dirbantys laiškininkai, likusieji – dirbantys kitose šalies vietovėse. Konkrečiai Šakiuose ir Šakių rajone buvo atsisveikinta su septyniais laiškininkais.

„Laiškininkų tinklo pokyčiai visoje Lietuvoje vyko etapais iki 2024 m. pavasario. Svarbu pažymėti, kad minėtoji pertvarka neturėjo jokios įtakos Lietuvos pašto teikiamų pašto paslaugų kokybei“, – tikina bendrovės atstovas ir priduria, kad Lietuvos paštas nuolat vertina ir stebi laiškų bei siuntų srautų dinamiką skirtingose pašto apylinkėse, šiuo metu konkrečių planų papildomai pertvarkai Šakių pašto apylinkėse esą neturi.

Užimtumo tarnybos pranešime spaudai skelbiama, kad pirmąjį metų ketvirtį Užimtumo tarnyba gavo pranešimus iš 20 įmonių, kurios įspėjo 893 darbuotojus. Tai – dviem tokiais pranešimais daugiau nei pernai tokiu laikotarpiu. Atleidžiamų darbuotojų sąraše daugiausiai siuvėjų – 100, kitos profesijos pagal darbdavio pagrindinės veiklos specifiką – šaltkalviai, apdailininkai, pardavėjai, laiškininkai, programuotojai, siuntų skirstytojai ir kt.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.