Kaimelio dvaro pokyčius leis įvertinti jau kitą vasarą

Per penkis pažintinių ir patyriminių ekskursijų mėnesius Kaimelio dvarą aplankė ir su intriguojančia jo istorija susipažino daugiau nei 10 tūkst. lankytojų. Tiems, kurie nespėjo apsilankyti šiemet, dvaro šeimininkai turi gerų žinių – pasižvalgyti leis ir kitą vasarą. N. Sutkaitytės nuotr.

Spalio viduryje įvyko paskutinė Kaimelio dvaro ekskursija. Dabartiniai dvaro šeimininkai Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius sako, kad po labai intensyvaus patyriminių ekskursijų sezono užverti duris nebuvo lengva, tačiau darbas veja darbą, generuojamos naujos idėjos.

Penkis mėnesius, kiekvieną dieną, nuo ryto iki vakaro kartu su visais apsilankiusiais restauracijai besiruošiančiame dvare buvo kuriama, kaip šeimininkai sako, ypatinga atmosfera: „Nepamirštama ir įkvepianti patirtis, kuri primena, kad ir kaip mums atrodytų, mes gyvename pačiu geriausiu

laikotarpiu Lietuvos istorijoje, turime kurti dar geresnę ateitį visiems čia ir dabar! Ir privalome ginklu apsaugoti visą gėrį, kurį kartu sukūrėme.“ Birželio–spalio mėnesiais buvo sumuštas Lietuvos dvarų lankomumo rekordas – dvarą patyriminių ekskursijų metu aplankė šiek tiek daugiau nei 10 tūkst. lankytojų, daugiausiai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Marijampolės. Kiekvieno įsigytas bilietas tapo auka atkūrimo darbams, buvo ir tokių, kurie dar ir atskirai norėjo prisidėti prie šio objekto atgimimo.

Kas laukia toliau? K. Banys sako, kad jau startavo polichrominiai tyrimai, 70 zondų padės atskleisti interjero spalvas ir pokyčius. Dvaro teritorijoje jau darbuojasi vieni geriausių Lietuvos / Europos arboristų, kurie pasirūpins šimtamečių dvaro ąžuolų, klevų, kaštonų ir liepų būkle, kad šie ir toliau galėtų sveikai augti. Taip pat projektuojamos krosnys, gaminami virtuvės krosnies kokliai ir jau kitų metų vasarą virtuvėje veiks duonkepė, orkaitė, viryklė. Atliekami fotogrametriniai tyrimai / apmatavimai, palengvinsiantys projektuotojų darbą ir leisiantys detaliai užfiksuoti dabartinę būklę.

Jeigu viskas eisis taip sklandžiai, kaip ligi šiolei, kitą vasarą dvaras turės naują kepurę: šiferį pakeis banguotos molinės čerpės, kokios kadais stogą ir puošė, o plastikinius langus, atsiradusius socialinio būsto laikotarpiu, pakeis nauji mediniai langai, atkurti pagal krūmuose rastas autentiškas langų varčias.

„Jei tik sąlygos leis, stengsimės kiekvienų metų vasarą bent trumpam atverti duris, kad galėtų apsilankyti tie, kurie šiemet nespėjo arba tie, kurie nori sugrįžti ir pamatyti pokyčius“, – pažada dvaro šeimininkai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar vartojate mūsų krašte pagamintą produkciją?

klausimelis 12 03Aušra iš Valenčių:

Užsukam į „Laimę“ pyragų. Vyras iš vietinės įmonės dažnai perka šakočius. Taip pat ir raugintus kopūstus. Kokybė pasiteisino, todėl ir perkam. Rečiau nusiperkam vietoje gaminamo aliejaus. Dažnai iš anksto užsisakom norimos produkcijos. Apie pirtininkų teikiamas paslaugas ne itin žinau. Baldininkų paslaugomis taip pat netekę naudotis. Galbūt daugiau naudojuosi grožio paslaugomis, dauguma žmonių – autoservisų. 

klausimelis 12 03 2

Rasa iš Šakių:

Taip, perku. Kepyklos „Rugelis“ gaminius, mėgstam Juškų raugintus kopūstus. Dažniausiai produkciją įsigyjam iš pačių gamintojų, jų įmonėse. Perkam todėl, kad esam išbandę, pavyzdžiui, kopūstus. Nuvežam net artimiesiems. Prekybos centruose renkamės labiau mūsų krašte pagamintą produkciją. Tai sveikesnis, kokybiškesnis maistas. Be abejo, naudojamės grožio specialistų, odontologų paslaugomis. Tiesa, nei pirtininkų, nei baldininkų paslaugomis neteko pasinaudoti.

europos pulsas350px

IDLT240726 MA2022baneriai300x600

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.