Ragina ruoštis atsiskaitymų grynaisiais pinigais apvalinimui

Pavyzdyje pateikiama hipotetinė pirkinių krepšelio suma. Iki 0,05 ji neapvalinama.

Lietuvos bankas praneša, kad pagal Lietuvos Respublikos atsiskaitymų grynaisiais pinigais sumų apvalinimo įstatymą, nuo 2025 m. gegužės 1 d. atsiskaitymų grynaisiais pinigais už prekes ir paslaugas sumos bus apvalinamos.

Apvalinimą turės taikyti atsiskaitymus grynaisiais pinigais priimantys ūkio subjektai (prekybininkai, paslaugų teikėjai (tarp jų ir vaistinės, medicinos paslaugų teikėjai, teisinių paslaugų teikėjai, finansinių paslaugų teikėjai, mokėjimo paslaugų teikėjai, bibliotekos, baseinai, muziejai ir kt.), viešojo administravimo subjektai, turgaus prekeiviai ir kt.) – juridiniai ir fiziniai asmenys (toliau – prekybininkai ir paslaugų teikėjai).

Apvalinimu siekiama sumažinti 1 ir 2 euro centų monetų naudojimą (ilguoju laikotarpiu šių monetų natūraliai neliks). Dėl to, teigiama, sumažės gyventojų, verslo ir valstybės sąnaudos, susijusios su grynųjų pinigų naudojimu, grynųjų pinigų poveikis aplinkai ir bus patogiau atsiskaityti grynaisiais pinigais.

Atkreipiamas dėmesys, kad prekybininkai ir paslaugų teikėjai, priimantys atsiskaitymus grynaisiais pinigais, turi tinkamai pasiruošti šiam procesui ir užtikrinti, kad būtų tam pritaikyti jų naudojami kasos aparatai ir apskaitos sistemos.

Lietuvos bankas parengė prekybininkams ir paslaugų teikėjams skirtus atsakymus į dažniausiai apie apvalinimą užduodamus klausimus, su kuriais galima susipažinti Lietuvos banko interneto svetainėje.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.