akcija2024 568px

pyne karaliauciusLiaudiškų šokių grupė „Pynė“ dalyvavo Kaliningrade (Karliaučiuje) vykusioje V-oje tarptautinėje liaudies kūrybos mugėje, kurioje svečiavosi ne tik tautodailininkai, amatininkai, juvelyrai, liaudies meistrai, bet ir įvairūs meno kolektyvai.

Nuotr.„Pynės“ šokėjai savo pasirodymu paįvairino tarptautinę liaudies kūrybos mugę.

Į mugę dalyviai susirinko iš Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Uzbekistano ir 20 įvairių Rusijos regionų, Lietuvai atstovavo šakiečiai „Pynės“ šokėjai. Net keturias dienas Priegliaus upės krantinėje vyko įspūdinga mugė, o dvi dienas trukusiuose koncertuose savo programą pristatė meno kolektyvai. Tiesa, su „Pyne“ į mugę vyko ir muzikantas Viktoras Jasulevičius, kuris grojo bajanu, taip papuošdamas šokėjų programą ir leisdamas jiems atsipūsti. Mūsų kraštiečiai buvo priimti labai šiltai, sulaukė daug pagyrų ir padėkos žodžių. Organizatoriai džiaugėsi, kad buvo paįvairinta jų programa, o svarbiausia, žiūrovams padovanota lietuviškos kultūros dalis. Beje, kaip pasakojo kolektyvo vadovė Vitalija Venienė, šiame krašte beveik nelikę liaudiškus šokius šokančio jaunimo.
 
„Šoka tik mergaitės ir tik šiuolaikinius šokius. Liaudies šokis šiame krašte beveik išnykęs. Jį palaiko vyresnioji karta, bet ir tai beveik vien moterys. Prieš dvejus metus, kai toje pačioje mugėje šoko pagyvenusių žmonių grupė „Girėnai“, rusai labai stebėjosi, kaip mums pavyksta „privilioti“ šokti vyrus. Jie juokėsi, kad pas juos šoka ir dainuoja tik moterys, o vyrai „baliavoja“, – juokavo V. Venienė.

Kadangi kolektyvas turėjo ir laisvo laiko, žūtbūt stengėsi pamatyti miestą, susipažinti su jo kultūra. Atsisveikindami Kaliningrado miesto šventės organizatoriai vylėsi, kad draugystė su Šakiais tęsis ir kad juos „Pynės“ šokėjai džiugins kitų švenčių metu.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos