Advento vainikus kūrė pačios

vainikai sintautai
J.Navickienės nuotr.: Edukatorė Elena Kudirkienė (antra iš dešinės) akcentavo, kad Advento vainikas daromas kuo natūralesnis, pamokė, kaip iš džiovintų obuolių susukti rožės žiedus.


Padarytas savomis rankomis Advento vainikas visada bus mielesnis, jaukesnis, nes į jį kiekvienas sudeda savo išmonę ir meilę. Tokios mintys paskatino Sintautų kultūros centro ((KC) darbuotojas sukviesti visus norinčius į edukacinę vainikų pynimo pamoką, kurią vedė edukatorė Elena Kudirkienė.
 
Nusipinti Advento vainiką sintautiečiai renkasi kasmet. Šiemet Advento vainiką panoro pasidaryti, apie 30 žmonių, sulaukta ir svečių – atvyko Smalininkų senjorų namų (Jurbarko sav.) darbuotojai. Sintautų KC darbuotojos parūpino pagrindinių priemonių, reikalingų darbui: šieno, eglišakių, karštų klijų pistoletą, taip pat įvairių priemonių vainiko dekorui: džiovintų gėlių, apelsinų, kankorėžių. Dalyviai dar atsinešė kaštonų, riešutų, cinamono lazdelių, mirtų šakelių.
Edukatorė E. Kudirkienė iš Veršių (Sintautų sen.) atsivežė savo jau pagamintus Advento vainikus, papasakojo, kad Advento vainikų puošybai dažniausiai naudoja natūralias, neblizgias medžiagas, nes, pasak E. Kudirkienės, – dar šventės nėra, dar Jėzus negimė.

„Buvo gražu ir gera žiūrėti, kaip visi kibo į darbą. E. Kudirkienė parodė, kaip reikia nusipinti pagrindą iš šieno, taip pat pademonstravo, kaip ji pina pagrindą iš eglės šakelių ir vytelių bei pamokė iš džiovintų obuolių susukti rožės žiedus. Tuomet prasidėjo dekoravimo darbas, kuris pareikalavo atidumo, kruopštumo ir, aišku, fantazijos“, – pasakojo kultūrinių renginių organizatorė Erika Bingelienė ir pridūrė, kad dalyviai vieni kitiems negailėjo patarimų, dalinosi idėjomis ir mintimis.

E. Kudirkienė priminė Advento vainiko papuošimų reikšmę: kankorėžiai, riešutai simbolizuoja išmintį, cinamono lazdelės ar kiti ryšulėliai – sukauptą patirtį ir žinias. Uogos ir vaisiai – vaisingumą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.