Šakių viešojoje bibliotekoje – apie muzikos poveikį

Rugpjūčio 21 d. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko muzikos valanda, orientuota į neįgaliuosius ir muzikos poveikiu besidominčius žmones. Apie muzikos terapiją ir jos naudą kalbėjo edukologė, Lietuvos dainuojamosios poezijos kūrėja ir atlikėja, meno saviraiškos specialioji pedagogė-ekspertė, muzikos terapijos asociacijos narė Ilona Papečkytė.

Domėtis muzikos poveikiu I. Papečkytę paskatino duktė, gimusi su psichomotorinio vystymosi problemomis. Gyvenimo paskatinta ji atrado sistemą, kaip menu ugdyti specialiųjų poreikių vaikus. Kelio pradžioje ji rėmėsi Danutės Baltutytės (iš Australijos atvykusios defektologės) patarimais. Pastaroji pasidalijo vaizdine literatūra, mažažodžių dainelių natomis. Vaiko ugdymas mažažodėmis dainelėmis paspartina jo psichomotorinę raidą. Pamažu I. Papečkytė pati ėmė kurti tokias daineles. Išleido kompaktinę plokštelę „Linksmoji gatvelė“ (1994 m.), kurioje 17 jos sukurtų mažažodžių dainelių. Edukologė yra sukūrusi per 300 dainų, daugelį jų – vaikams ir paaugliams.
 
Kalbėdama apie muzikos terapiją, I. Papečkytė aiškino, kad dažniausiai yra naudojami tokie instrumentai, kuriais nereikia mokytis groti, pavyzdžiui, lyra, arfa, sensula, barškučiai, vibrafonas, mažieji cimbolai, metalofonas, trikampis ir kt. Didelė dalis terapijoje naudojamų instrumentų atkeliavo iš afrikiečių kultūros. Beveik visus instrumentus galima suskirstyti į kelias pagrindines grupes: vėjo, lietaus, paukščių ir mišrūs gamtos garsai. Muzikos terapija atlieka dvi funkcijas: aktyvinančiąją ir raminančiąją.

Muzikos valandos dalyviai buvo trumpai supažindinti su muzikos terapijos specifikacija ir terapijoje naudojamais instrumentais, galėjo patys išbandyti neįprastus muzikos instrumentus ir dalyvauti keliuose grupiniuose užsiėmimuose.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.