„Liekėje“ – lekėtiškių darbai ir patirti įspūdžiai

lieke
Nuotr. Lekėčių krašto leidinio „Liekė“ puslapiuose – miestelio šventės, poezija, lekėtiškių laisvalaikis.


Sausio 24 d. Lekėčių gyventojus miestelio bibliotekoje subūrė neeilinė proga – čia vyko naujo leidinio „Liekė“ pristatymas. Į 76 puslapius sugulė pasakojimai apie Lekėčiuose vykstančias bažnytines ir miestelio šventes, lekėtiškių laisvalaikį, o rubrikoje „Kūrybos sodai“ – poetų eilės.
 
Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lekėčių filialo bibliotekininkė Aušra Kriauzienė pasakojo, kad Lekėčių krašto leidinys „Liekė“ nėra periodinis, tai šeštas leidinys, pirmasis pasirodė 2008 metais.

Šiųmetė „Liekė“ dienos šviesą išvydo po ketverių metų pertraukos iniciatyvių žmonių dėka. Leidinio sudarytoja lekėtiškė Regina Klimaitienė į kūrybinę veiklą įtraukė Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojas Violetą Adomaitienę ir Dalią Sutkuvienę, kurios buvo atsakingos už taisyklingą leidinio kalbą. Redakcinė komisija ypač dėkoja Lekėčių bažnyčios pastoracinei tarybai ir prapijos klebonui Ričardui Kmitui, pritarusiam ir prisidėjusiam prie šios „Liekės“ išleidimo.

Vartant „Liekę“ sudomina lekėtiškių patirtys Popiežiaus vizito Lietuvoje metu, pasakojimas apie kelionę į Šiluvą, Lekėčių bendruomenės moterų klubo veikla ir kita. Rubrikoje „Kūrybos sodai“ –  Lekėčių literatų klubo „Šilagėlė“ bei šešių literatų kūryba iš Kudirkos Naumiesčio.

Renginyje dalyvavo naumiestietės literatės Marytė Rastupkevičiūtė ir Rasa Sakalauskienė. Jų užburiančios eilės nepaliko abejingų klausytojų. Kaip visuomet, įtaigi ir dėmesį prikaustanti lekėtiškio literato Antano Šilingo  kūryba.

Pagal kūrėjų eiles muziką sukūrė ir dainas atliko lukšietė Inesa Bagdanavičienė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px