akcija2024 568px

jievaro tiltu
Kaip visad entuziastingai, o šįkart ir naujoviškai renginio dalyvius pasveikino šeimininkai  – „Pynės“ šokėjai, sušokę visiškai naują šokį su šiuolaikiniais šokio elementais. V. Venslovaičio nuotr.


Praėjusį sekmadienį Šakių kultūros centre nušurmuliavo vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių grupių konkursinis festivalis „Jievaro tiltu“, sukvietęs didžiulį būrį tautinio šokio šokėjų iš įvairių Lietuvos kampelių. Iš viso scenoje pasirodė 12 kolektyvų – bemaž 200 šokėjų.
 
Renginį visiškai kitaip nei įprasta atidarė festivalio šeimininkai – „Pynės“ šokėjai, kurie pirmiausiai pasirodė ne scenoje, o buvo rodomas video: sėdintys salėje stebėjo, kaip šokėjai renkasi į kultūros centrą, vienas kitą kibina, ruošiasi, dabinasi. Galiausiai iš ekrano jie persikėlė į sceną ir pasipuošę nauja apranga pasveikina festivalio dalyvius šokiu „Norim dar“, į kurį įpinti ir šiuolaikinio šokio elementai. Šis šokis gimė vienų kūrybinių dirbtuvių su choreografu Edmundu Žička metu. Pasak „Pynės“ vadovės Vitalijos Venienės, įgyvendinant projektą, šokėjai turėjo kūrybines dirbtuves ir su šiuolaikinio šokio atlikėju Marijanu Staniulėnu, o sekmadienį vykęs festivalis – projektų dalis.

Renginio metu kiekvienas kolektyvas sušoko po du šokius, save pristatė ir video. Šokėjai scenoje keitė vieni kitus, demonstravo nepriekaištingą šokio techniką, tikslius žingsnelius, akys raibo nuo tautinio kostiumo raštų, o salė prisipildė besisukančių šokėjų šypsenų ir emocijų.

Tiek organizatoriai, tiek garbi komisija džiaugėsi, kad ilgametes tradicijas turintis, liaudiško šokio ir dainų švenčių tradicijų tęstinumą puoselėjantis projektas nenustoja gyvuoti.

Kol komisija rinko geriausius iš geriausių, žiūrovams ir šokėjams pristatytas režisieriaus E. Žičkos, kompozitorių Donato Zakaro ir Remigijaus Rančio šokio spektaklis „Kosmo“, kuris sukurtas remiantis baltų etnokosmologinių tikėjimų motyvais, o jį atliko „Sietuva“.

Projektą „Jievaro tiltai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Šakių r. savivaldybė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos