baneris leidinys

dviraciu zygis budry
Nors projekto dalyviai įveikė kelionę dviračiais, tačiau dar liko keletas bendro projekto susitikimų veikloms aptarti, Budry malūno atidarymas, muziejui priklausančio Amatininkų namo ekspozicijų pristatymas ir baigiamoji konferencija rugpjūčio pabaigoje. Organizatorių nuotr.

Birželio 3–5 dienomis buvo tęsiamas projektas „Kultūros ir amatų keliu – Šakiai–Budry“. Šįkart keliaujant dviračiais nuo Budry miestelio (Lenkija) iki Zanavykų muziejaus (Lietuva). 10 dalyvių iš Lietuvos ir 15 bendraminčių iš Lenkijos per tris dienas įveikė 210 kilometrų.
 
Geriau negu nuo dviračio vargu ar įmanoma pažinti bet kurį kraštą – net ir savą. Minant pedalus, dairantis ir stabtelint atsipūsti visai kitaip patiri tiek patį kelią, tiek supančią aplinką. Svetingai kaimyniško projekto dalyviams duris atvėrė Mozūrijos ekologinė sodyba „Tylieji vandenys“, akių nėjo atplėšti nuo turtingos Skalisko miškų faunos ir floros, buvo apsilankyta Rapa piramidėje ir kurortiniame Geldapės miestelyje. Nemažai jėgų iš dalyvių pareikalavo antroji žygio diena, kuomet teko įveikti ilgiausią – maždaug 100 kilometrų atstumą nuo Geldapės iki Vilkaviškio, kuris mynikų kojas pasitiko kalvomis. O trečioji diena buvo skirta Lietuvos kraštovaizdžio ir kultūros objektų pažinimui. Kadangi taip jau sutapo, kad tas rytas buvo Sekminių, Kudirkos Naumiestyje dalyvauta šv. Mišių aukoje. Žygeivius palaimino ir trumpai bažnyčios istorijos faktus perbėgo kan. Donatas Jasulaitis. Iš ten kelias patraukė Sintautų link, o vėliau kaimynams įspūdį paliko Šakių miesto karilionas. Galutinis kelionės tikslas buvo Zanavykų muziejus, kuriame svetingai finišavusius pasveikino Šakių rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, darnia ir turininga projekto veikla pasidžiaugė ir pati per 200 kilometrų dviračiu sukorusi muziejaus direktorė Rima Vasaitiene, Budry miestelio vicemerė Anna Kowalewska bei rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto vedėjo pavaduotoja, „Vėjo“ klubo narė Eglė Plančiūnienė. Visiems žygio dalyviams buvo įteikti medaliai bei simbolinės dovanėlės, o atsisveikino visi su viltimi, kad projektinės veiklos vėl suves.

Lina Morkūnienė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos