Gelgaudiškietis ieško teisybės ir su priteista skola nesutinka

albinasAsta GVILDIENĖ
 
Į „Draugo“ redakciją kreipėsi gelgaudiškietis Albinas Stankevičius, nesuprantantis už ką  UAB „Šakių šilumos tinklai“ jis turi sumokėti 128,29 euro. Jis ir dar penki Taikos gatvės 74 namo gyventojai 2006 metų rugsėjo mėnesį gavo rajono savivaldybės administracijos leidimą atsijungti nuo centralizuotos šilumos tiekimo sistemos ir nuo to laiko savo butus šildosi individualiai. Tad už ką turi mokėti šilumininkams?
 
Nuotr. Gelgaudiškietis A. Stankevičius žada nenuleisti rankų ir su „Šakių šilumos tinklais“ kovoti toliau.
 
Dviprasmiškai susiklosčiusia situacija tarp „Šakių šilumos tinklų“ ir Taikos gatvės 74 namo gyventojų „Draugo“ korespondentai domėjosi maždaug prieš dvejus metus. Tuomet vertinant daugiausiai energijos rajone suvartojančius namus, prasčiausia būklė buvo būtent šiame Gelgaudiškio daugiabutyje. Tada ir sužinojome, kad beveik visi jo gyventojai yra atsijungę nuo centralizuotai teikiamos šilumos sistemos ir butus šildosi patys.

Pasak A. Stankevičiaus, visame name tik keli butai šildėsi centralizuotai, vienas iš jų apskritai atimtas už skolas ir yra negyvenamas. Jis skundėsi, kad nors laiptinėse nėra nė vieno radiatoriaus, visi, net ir šildymą atsijungę gyventojai, iš „Šakių šilumos tinklų“ gavo sąskaitas už šildymą.

Pasak UAB „Šakių šilumos tinklai“ Abonentinės tarnybos vadovo Henriko Zarembos, Kainų komisija tik nuo šių metų kovo 4 dienos pakeitė penktąjį metodą, kur parašyta, kad jei laiptinėje yra radiatorius skaičiuoti 18 proc., jei ne - 10 proc. suvartotos šilumos. „Iki to laiko Šilumos ūkio įstatyme neturėjo reikšmės, ar yra laiptinėje radiatorius, ar jo nėra - už bendrai naudojamų patalpų šildymą vis tiek reikia mokėti. Tokia tvarka ir ji nuo mūsų nepriklauso. Susidariusi suma visiems gyventojams išdalijama vienodomis dalims. Paskutinis skaičiavimas atliktas už 2014 metų balandžio mėnesį“, - informavo H. Zaremba.

Pasidomėję, kodėl anksčiau nebuvo nutraukta centralizuota šildymo sistema, paaiškėjo, jog to nebuvo galimybės padaryti, kol likusių butų savininkai neperėjo prie savarankiško būtų apšildymo. Reiškia, „Šakių šilumos tinklai“ visam namui vis tiek turėjo tiekti šilumą. A. Stankevičiaus teigimu, visi namo gyventojai susimokėjo, liko tik jis vienas. „Kovosiu iki pabaigos, - rankų nenuleido gelgaudiškietis. -  Kaimynai man sakė, jei tu laimėsi, tai paskui ir mes eisim į teismą.“

„Man gaila žmogaus. Suprantu, kad pinigų jis neturi, tačiau nieko negaliu padėti. Viena išeitis -  kreiptis į rajono savivaldybės Socialinės paramos skyrių ir prašyti vienkartinės pašalpos susidariusiai skolai apmokėti, - siūlė Abonentinės tarnybos vadovas. – Jam priklausytų tokia pagalba. Gaila, kad atsirado žmonių, pakursčiusių jį neapmokėti „Šakių šilumos tinklų“ atsiųstų sąskaitų. Taip ir susikaupė nemenka skola.“

Faktas tas, kad savo bute centralizuotai tiekiama šiluma nuo 2007 – 2008 metų šildymo sezono A. Stankevičius nesinaudojo. Ar į bendro naudojimo patalpas buvo tiekiama šiluma, jei laiptinėje nėra radiatorių, niekas šiandien įrodyti negali. Mat temperatūros niekas nematavo ir kitokių tyrimų neatliko. UAB „Šakių šilumos tinklai“ paskaičiuodami mokesčius už bendrų patalpų šildymą remiasi skaitliukų rodmenimis. Nuosprendį šioje byloje Šakių rajono apylinkės teismas paskelbs balandžio 30 dieną.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.