Su nepageidaujamu augalu kovojama vangiai

sosnovskio barstisVisoje Lietuvoje sparčiai plintantys pavojingieji Sosnovskio barščiai kelia didelį susirūpinimą ir  žmonėms, ir valdžios institucijoms.
 
Mūsų rajone nepageidaujamų augalų naikinimu viešose vietose pagal galimybę rūpinasi savivaldybė. Tačiau kaip sakė Ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Asta Cikanienė, šiemet savivaldybė negavo lėšų kovai su nepageidaujamu augalu. Anot jos, per pastaruosius dvejus metus savivaldybė inicijavo net keletą viešinimo projektų kovai su Sosnovskio barščiu: buvo aiškinama, kaip taisyklingai kovoti su šiuo augalu, nemokamai dalinamos informacinės brošiūros.

Atsižvelgdama į tai, kad Sosnovskio barščiai Lietuvoje sparčiai plinta, o jų naikinimas neefektyvus, Aplinkos ministerija subūrė darbo grupę, kurios užduotis buvo išanalizuoti šią problemą ir numatyti efektyvias augalų naikinimo priemones. Darbo grupė konstatavo, kad iki šiol taikytos barščių naikinimo priemonės nepakankamos. Reikėtų dar daug ką nuveikti: plėsti herbicidų efektyvumo tyrimus, parengti rekomendacijas žemės savininkams dėl naikinimo, atlikti tikslesnę augalų užimtų plotų apskaitą.

Darbo grupės nariai atkreipė dėmesį, kad ten, kur intensyviau ūkininkaujama, ši problema išsisprendžia savaime, nes didžiausias šių augalų priešas yra nuolatinis žemės dirbimas ir elementari pasėlių priežiūra. Tačiau Sosnovskio barščiai sėkmingai gyvuoja nenaudojamose žemės ūkio paskirties žemėse, pamiškėse, paežerėse, apleistose fermose ir sodybvietėse, kitoje sunkiau prieinamoje žemėje. Todėl siūlymas panaudoti šiuos augalus, tarkime, biokurui – neįgyvendinamas.

Sosnovskio barštis į Lietuvą buvo įvežtas iš Kaukazo kaip eksperimentinis augalas silosui. Jo žiedynai yra skėčio formos, panašūs į milžiniškų krapų, žydi baltai. Užaugančio iki 3 m augalo lapai yra maistingi, tinka gyvuliams šerti, bet labai kenksmingi žmogui. Šie augalai yra sunkiai išnaikinami, nes išaugina ir subrandina daug sėklų. Tai nepaprastai vislus, gajus, nereiklus augalas. Sistemingai naikinant sunyksta tik po 5–10 metų.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.