akcija2024 568px

bastys smirnovas
Nuotr. Vienmandatėje Zanavykų apygardoje išrinktam Mindaugui Basčiui (kairėje) jau pradėta apkaltos procedūra, o pirmadienį paviešinta informacija ir apie šakietį Kęstutį Smirnovą.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Šimtadienį triukšmingai švenčia ne tik abiturientai – šimtą dienų jau dirba ir naujasis Seimas. Jame gana ryškiai šviečia ir mūsų kraštiečiai. Vienmandatėje Zanavykų apygardoje išrinktam Mindaugui Basčiui jau pradėta apkaltos procedūra, o pirmadienį paviešinta informacija ir apie šakietį Kęstutį Smirnovą, į Seimą patekusį pelnius Vilkaviškio rinkimų apygardos rinkėjų balsus. Jį, kaip ir M. Bastį, Valstybės saugumo departamento (VSD) informacija liečia dėl tų pačių neskaidrių ryšių.  

Nors pats socialdemokratas M. Bastys įsitikinęs, kad apkaltai pagrindo nėra, jam pradėta apkaltos procedūra – Seimo opozicija surinko parašus, kad būtų inicijuotas tyrimas dėl M. Basčio ryšių. Atlikus parlamentinį tyrimą ir sulaukus nepalankių išvadų, M. Bastys gali netekti parlamentaro mandato. Tuomet Šakiuose turėtų būti organizuojami dar vieni rinkimai.

Antradienį savivaldybės tarybos neeilinio posėdžio metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Irena Haase viešai perskaitė pranešimą dėl M. Basčio situacijos, ragino nediskredituoti Seimo bei Zanavykų rinkimų apygardos rinkėjų ir pačiam atsisakyti Seimo nario mandato. Ji ragino tarybos narius pasirašyti po pareiškimu, kurį ketinama perduoti M. Basčiui.

Prisiminusi M. Basčio VSD informacijoje aprašomus ryšius su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu, I. Haase sakė, jog ši žinia nebuvo netikėta, nes „dar 2013 m. po slapto M. Basčio proteguojamo „Rosatom“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Merteno vizito pas tuometinį LR Seimo pirmininką Vydą Gedvilą Šakių savivaldybės taryboje buvo paskelbtas TS-LKD frakcijos pareiškimas, kuriame buvo prašoma, kad M. Bastys atvyktų į Šakių savivaldybės tarybos posėdį ir paaiškintų tokio savo elgesio motyvus. Tai nebuvo padaryta ir abejonės dėl Seimo nario veiklos skaidrumo neišsklaidytos“.

Į pareiškimą reaguodama tarybos narė socialdemokratė Eglė Dragūnaitytė ragino nepamiršti nekaltumo prezumpcijos.

„Suprantame, gerbiamieji, jūsų susirūpinimą, bet manome, kad skubėti nėra ko. Interpeliacijos siekimas šiandien, kol visi kaltinimai tėra „galimai galėjo“ formoje, manome, yra tik rinkimų šou pradžia“, – sakė tarybos narė.

Antradienį respublikinėje žiniasklaidoje paskelbta ir apie tai, kad VSD informacijoje pažymima, jog M. Bastys „Dujotekanos“ viceprezidento P. Vojeikos prašė suteikti paramą K. Smirnovo sporto klubui, siekdamas, kad M. Smirnovas jį palaikytų rinkimų kampanijos metu. Kaip rodo VSD pateikta informacija, paaiškinimų metu M. Bastys pripažino, kad, jo žiniomis, parama suteikta buvo. Kad prašydavo įvairių kompanijų, tarp jų ir „Dujotekanos“, paramos, pripažįsta ir pats K. Smirnovas. M. Bastys portalui „Delfi“ pasakojo, kad K. Smirnovo paramos vienmandatėje Šakių apygardoje jis siekė 2008 m., kai dėl mandato Seime kovojo su konservatoriumi Jonu Šimėnu. Tuo metu K. Smirnovas priklausė Liberalų ir centro sąjungai, buvo Šakių rajono savivaldybės tarybos narys.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas K. Smirnovas, kitaip nei M. Bastys, portalui „Delfi“ sakė, kad piniginės paramos sporto klubui prašė tiesiai iš „Dujotekanos“, o ne per M. Bastį. P. Vojeikos pavardę sakė girdintis pirmą kartą. Prašyti paramos sportui, kaip traktuoja K. Smirnovas, yra normalu ir rėmėjų ieškoma nuolat – kitaip sportas neišsilaikytų. Dėl susiklosčiusios situacijos jis jokių politinių niuansų neįžvelgia.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos